Alex Paşcanu, savuros după victoria Rapidului: ”Ce dacă a dat două goluri?”

Betis Sevilla a pierdut cu Mallorca, scor 1-2

E gata! Fostul selecţioner al Braziliei a pus cerneala pe contract E gata! Fostul selecţioner al Braziliei a pus cerneala pe contract
Fotbalistul pierdut de CFR face senzaţie la rivală şi bate la porţile echipei naţionale: ”E de acest nivel!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid
VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică

VIDEO | FC Bihor - FC Argeş 1-0! Orădenii produc surpriza

Liga II Publicat pe 20 aug 2024

Formaţia FC Bihor a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Argeş. în etapa a treia a Ligii a doua. Unicul gol al meciului a fost marcat de Hora, în minutul 51.

FC Bihor - FC Argeş 1-0 (Hora 51)

Echipele de start

• FC Bihor: Accinelli – Seb. Cucu, Băican, Giafer, Ban – Farcaş, I. Filip – Stahl, Andr. Moga, Sg. Jurj – Hora.
  • FC Argeş: Oncescu - Tofan, Gomes, Orozco, Briceag - Moldoveanu, Doukoure, Seto, Pîrvu - Buhăceanu, Gronner.

Minutul 51: GOOOL FC BIHOR! Imediat după ce Filip a lovit transversala, Hora a deschis scorul!

Minutul 50: Bară Filip! Ocazie mare ratată de FC Bihor!

Minutul 31: Ocazie FC Bihor! Asistentul a ridicat fanionul la centrarea pentru Jurj, dar chiar şi aşa, ratarea jucătorului formaţiei orădene este antologică.

Minutul 1: A început meciul.

FC Bihor vine după înfrângerea din etapa trecută, scor 2-1 cu Câmpulung, şi este în căutarea primei victorii din acest sezon. Bihorenii au adunat doar un punct în primele 2 etape şi se află în partea de jos a clasamentului.

De cealaltă parte, FC Argeş are un egal şi o victorie în primele două meciuri şi se află pe locul 7 în Liga 2. Piteştenii vin după victoria cu 2-0 în faţa lui CSM Focşani.

Ultima întâlnire dintre cele două echipe a avut loc în faza calificărilor a Cupei României, unde FC Bihor s-a impus cu 1-0.