Liverpool i-a găsit înlocuitor lui Salah Liverpool i-a găsit înlocuitor lui Salah
Situaţie ireală! Portugalia a convocat un jucător care a fost inclus în lotul U18 al Angliei Situaţie ireală! Portugalia a convocat un jucător care a fost inclus în lotul U18 al Angliei
Suporterii FCSB-ului arestaţi în Grecia au fost condamnaţi! Suporterii FCSB-ului arestaţi în Grecia au fost condamnaţi!
VIDEO | UTA Arad - Petrolul Ploieşti 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start VIDEO | UTA Arad - Petrolul Ploieşti 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start
"1,1 milioane de euro, nu 1,3”. Gigi Becali, ofertă pentru unul din cei mai în formă jucători din Superliga "1,1 milioane de euro, nu 1,3”. Gigi Becali, ofertă pentru unul din cei mai în formă jucători din Superliga
Marius Şumudică, prima reacţie după victoria obţinută de FCSB la Salonic Marius Şumudică, prima reacţie după victoria obţinută de FCSB la Salonic

VIDEO | Everton - Manchester United 0-3. Garnacho a reuşit golul anului în Premier League

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 26 nov 2023

Manchester United a învins în deplasare, scor 3-0, formaţia Everton, în etapa a 13-a din Premier League.

Manchester United a deschis scorul în minutul 3, prin Garnacho, care a înscris un gol spectaculos, din foarfecă, bucurându-se apoi aşa cum o face Cristiano Ronaldo. Oaspeţii au intrat cu avantaj minim la pauză, dar au marcat de două ori în repriza secundă. Rashford a făcut 2-0 în minutul 56, din penalti, iar Anthony Martial a stabilit scorul final în minutul 75.

Cu victoria de pe Goodison Park, Manchester United a urcat pe locul 6, cu 24 de puncte. Everton ocupă penultima poziţie, a 19-a, cu 4 puncte.