"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

VIDEO | Empoli, echipa lui Răzvan Marin, a cedat pe teren propriu în faţa lui Inter, scor 0-1

Serie A Publicat pe 24 sep 2023

Inter Milano a învins duminică, în deplasare, scor 1-0, formaţia Empoli, în etapa a cincea din Serie A.

Empoli, cu Răzvan Marin titular, a fost dominată în prima repriză, milanezii presând şi având chiar şi un gol anulat, în minutul 35, la Marcus Thuram. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 51, când a înscris Federico Dimarco.

Gazdele au avut o şansă în minutul 66, la lovitura liberă executată de Ranocchia. Răzvan Marin a fost înlocuit în minutul 69, iar Empoli s-a dovedit periculoasă pe final de meci, însă Sommer a fost la post. S-a încheiat 1-0 pentru Inter, care este pe primul în clasament, cu 15 puncte din tot atâtea posibile.

Empoli ocupă ultimul loc în Serie A, al 18-lea, având cinci înfrângeri şi nici un gol marcat în primele cinci etape.