VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Nations League VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Nations League
Fluier final în meciul dintre Elveţia U21 şi Finlanda U21! Cum se poate califica România U21 la EURO 2025 Fluier final în meciul dintre Elveţia U21 şi Finlanda U21! Cum se poate califica România U21 la EURO 2025
VIDEO | Finală WNBA interzisă cardiacilor! Sabrina Ionescu nu a putut evita înfrângerea istorică VIDEO | Finală WNBA interzisă cardiacilor! Sabrina Ionescu nu a putut evita înfrângerea istorică
VIDEO | Peste 100 de suporteri i-au aşteptat pe "tricolori" la hotel VIDEO | Peste 100 de suporteri i-au aşteptat pe "tricolori" la hotel
VIDEO | Meciul dintre Ucraina şi Georgia a fost întrerupt VIDEO | Meciul dintre Ucraina şi Georgia a fost întrerupt
EXCLUSIV | Jucătorul care nu ar fi fost convocat dacă Mihai Lixandru nu se accidenta EXCLUSIV | Jucătorul care nu ar fi fost convocat dacă Mihai Lixandru nu se accidenta

VIDEO | Daniel Opriţa, foarte nervos, după remiza cu Oţelul Galaţi

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 7 mai 2023

La 37 de ani după ˷noaptea de la Sevilla”, CSA Steaua a terminat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Oţelul Galaţi, în etapa a 7-a din play-off-ul ligii secunde.

După sărbătoarea împlinirii a 37 de ani de la câştigarea Cupei Campionilor Europeni, roş-albaştrii au făcut doar egal cu Oţelul Galaţi, echipa antrenată de Dorinel Munteanu.

Imediat după fluierul de final, Daniel Opriţa a fost foarte nervos pe banca tehnică şi a avut un schimb de replici cu Dorinel Munteanu. Cei doi s-au salutat, dar ceva l-a nemulţumit serios pe antrenorul ”militarilor”.

Cei de la Steaua au terminat partida cu un om în minus şi au fost egalaţi în minutul 89, astfel se poate explica de ce Opriţa a fost agitat.

Lovitura de începere a meciului a fost dată de Adrian Bumbescu, o legendă a echipei de aur din Ghencea.

În minutul 52 arbitrul a dictat penalti la o cădere a lui Chipirliu în careul gălăţenilor. A executat acelaşi Chipirliu, care a deschis scorul. Steliştii au rămas în zece după ce Beţa a fost eliminat în minutul 85, iar în minutul 89 Cisotti a adus egalarea pentru oaspeţi.

În clasament, Poli Iaşi are 53 de puncte şi ocupă primul loc în clasament, CSA Steaua este pe locul 2, cu 49 de puncte, iar Oţelul ocupă locul al treilea, cu 46 de puncte.