Debandadă totală la Barcelona! Xavi ar putea fi dat afară, în urma unei declaraţii Debandadă totală la Barcelona! Xavi ar putea fi dat afară, în urma unei declaraţii
Marius Şumudică, dezvăluiri de ultim moment despre transferul lui Denis Drăguş: „A semnat deja” Marius Şumudică, dezvăluiri de ultim moment despre transferul lui Denis Drăguş: „A semnat deja”
Au fost puse în vânzare biletele pentru partidele amicalele cu Bulgaria şi Liechtenstein Au fost puse în vânzare biletele pentru partidele amicalele cu Bulgaria şi Liechtenstein
Agentul lui Neil Lennon a făcut anunţul! Când este aşteptat tehnicianul nord-irlandez să ajungă în Giuleşti Agentul lui Neil Lennon a făcut anunţul! Când este aşteptat tehnicianul nord-irlandez să ajungă în Giuleşti
„Poate ajunge FCSB în faza grupelor Ligii Campionilor?”. Fostul mare jucător al „roş-albaştrilor” a dat un răspuns clar „Poate ajunge FCSB în faza grupelor Ligii Campionilor?”. Fostul mare jucător al „roş-albaştrilor” a dat un răspuns clar
Federaţia palestiniană a cerut suspendarea Israelului. Când va anunţa FIFA o decizie Federaţia palestiniană a cerut suspendarea Israelului. Când va anunţa FIFA o decizie

VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge”

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 2 mai 2024

Chelsea a învins pe teren propriu, scor 2-0, gruparea londoneză Tottenham, într-o restanţă din etapa a 26-a a Premier League.

Chelsea a deschis scorul în minutul 24, când Trevoh Chalobah a înscris cu o lovitură de cap din centrarea lui Conor Gallagher. Gazdele şi-au mărit avantajul în minutul 72, după ce Cole Palmer a trimis în bară o lovitură liberă şi Nicolas Jackson a reluat cu capul, făcând 2-0.

Acesta a fost scorul final cu care Chelsea s-a impus în Battle of the Bridge şi a urcat pe locul 8, cu 51 de puncte. Tottenham e pe locul 5, cu 60 de puncte.

La Tottenham apărătorul român Radu Drăguşin a rămas pe banca de rezerve.