"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

VIDEO ǀ ”Cei de la FCSB au fost mai buni”. Sepsi nu convinge, dar mai are o şansă la play-off

Sepsi OSK Publicat de Daian Cutu pe 12 mar 2023

FCSB a învins pe teren propriu, scor 1-0, formaţia covăsneană Sepsi OSK, într-un meci din ultima etapă a sezonului regular al Superligii.

Bucureştenii au marcat în minutul 21. A fost o gafă a lui Mark Tamas, gafă de care a profitat Florinel Coman, apoi balonul a ajuns la Olaru şi acesta a pasat pentru Octavian Popescu, care a înscris.

Cristiano Bergodi a declarat că cei de la FCSB a meritat victoria şi a punctat că tot ce contează e meciul de joi, contra lui FCU Craiova, în care covăsnenii au nevoie de victorie pentru a accede în play-off.

”Prima repriză a fost slabă, a doua ceva mai bine. Nu am contat, e un meci în care cei de la FCSB au fost mai buni. Am intrat cu presiune, ne-a apăsat un pic. Am avut teamă, n-am ţinut de minge. Asta s-a văzut. N-am fost dur la pauză, am discutat, nimic extraordinar.

Trebuie să ne gândim doar la meciul de joi şi gata. Jucătorii nu ştiau nimic despre meciul de acolo, eu am auzit pe cineva de pe bancă, am auzit acolo. În ultimele 10 minute am aflat scorul. Oricum nu trebuia să fim atenţi acolo.

Vedem dacă vom face schimbări, am un lot de unde pot alege pentru această finală. Va fi incredibil. O remiză ne-ar ţine în play-out”