VIDEO | Fiorentina - AC Milan 2-1. Nebunie de meci! S-au ratat 3 penalty-uri! VIDEO | Fiorentina - AC Milan 2-1. Nebunie de meci! S-au ratat 3 penalty-uri!
EXCLUSIV | Un fotbalist de la FCSB, "măcelărit" de Gigi Becali! "Nu am nevoie de jucători de ăştia" EXCLUSIV | Un fotbalist de la FCSB, "măcelărit" de Gigi Becali! "Nu am nevoie de jucători de ăştia"
Cui a dedicat victoria cu Gloria Buzău antrenorul Elias Charalabous. ”Trece prin momente grele” Cui a dedicat victoria cu Gloria Buzău antrenorul Elias Charalabous. ”Trece prin momente grele”
VIDEO | Ianis Hagi, eliminat după un fault halucinant VIDEO | Ianis Hagi, eliminat după un fault halucinant
VIDEO | ”Nu am făcut un joc rău”. Eugen Neagoe a sperat la măcat un punct din disputa cu campioana VIDEO | ”Nu am făcut un joc rău”. Eugen Neagoe a sperat la măcat un punct din disputa cu campioana
VIDEO | Tavi Popescu a sclipit după mult timp şi a dat replica. ”Nu cred că dacă mi-am făcut părul aşa nu mai ştiu să joc” VIDEO | Tavi Popescu a sclipit după mult timp şi a dat replica. ”Nu cred că dacă mi-am făcut părul aşa nu mai ştiu să joc”

VIDEO | Ceahlăul - Unirea Dej 1-0. Moldovenii obţin un succes de moral

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 29 sep 2023

Ceahlăul Piatra Neamţ a învins pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Unirea Dej, în etapa a opta din Liga 2.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Cristian Chira, care a deviat în propria poartă centrarea lui Azdren Llullaku, în minutul 72.

Ceahlăul Piatra Neamţ este pe locul 5 în clasament, cu 13 puncte, iar Unirea Dej se află pe poziţia a 15-a, având 7 puncte.

VIDEO | Ceahlăul - Unirea Dej 1-0 (Neicuţescu 72), în direct pe Prima Sport 2! Echipele de start:

• Ceahlăul: Krell - De Sousa, Vişinar, Petkov, Bacalu - Akwaki, Onisa - Savu, Neicuţescu, Petre - Llulaku
  • Unirea Dej: Anca-Trip - Zamfirescu, D. Pop, Chira, Şuteu - A. Pop, Ciuciulete, Stancovici - Blaj, Golda, Ciocan

Minutul 90+4: Final de meci! Ceahlăul se impune cu 1-0.

Minutul 82: Pop recentrează în careu, iar Fulga trimite cu capul 4 metri foarte aproape de bară.

Minutul 72: GOL Ceahlăul! Llulaku scoate în careu pentru Neicuţescu, care se întinde şi reia cu vârgul ghetei.

Minutul 63: Llulaku reia cu capul peste poartă din 5 metri, după un corner.

Minutul 45+1: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 45: Akwaki reia în forţă din 15 metri, mingea este uşor deviată în corner. Apoi, Zamfirescu scoate de pe linia porţii, după o ieşire greşită a portarului Anca-Trip.

-----------------------------------

Echipa din Piatra Neamţ este pe locul 7 după tot atâtea etape, cu 10 puncte.

Unirea Dej se află abia pe locul 15 şi are cea mai slabă defensivă din liga secundă. Ardelenii au acumulat 7 puncte în 7 partide.

Aceasta este prima partidă directă între cele două echipe.