MM Stoica, atac furibund la adresa unui club din Superliga: „Noi dăm 80.000 să jucăm pe un stadion impecabil şi ei joacă la Vama Veche” | VIDEO EXCLUSIV MM Stoica, atac furibund la adresa unui club din Superliga: „Noi dăm 80.000 să jucăm pe un stadion impecabil şi ei joacă la Vama Veche” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Inter - Torino 3-2. Marcus Thuram a adus victoria cu un ”hattrick” VIDEO | Inter - Torino 3-2. Marcus Thuram a adus victoria cu un ”hattrick”
E gata! Becali e de neoprit şi mai face un transfer după victoria cu PAOK! Anunţul patronului

VIDEO | Francesco Bagnaia a câştigat şi cursa principală de la Motegi. Italianul a redus mult din ecart în clasamentul general VIDEO | Francesco Bagnaia a câştigat şi cursa principală de la Motegi. Italianul a redus mult din ecart în clasamentul general
Tun financiar pe care îl poate da Gigi Becali dacă îl vinde pe Bîrligea! Care este de fapt clauza reală din contractul atacantului Tun financiar pe care îl poate da Gigi Becali dacă îl vinde pe Bîrligea! Care este de fapt clauza reală din contractul atacantului
Anunţul lui Dani Carvajal după ce s-a accidentat grav: ”Revin ca o bestie!”

VIDEO | Ceahlăul - Şelimbăr 0-0. Gazdele au irosit un penalty prin Cortelezzi

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 20 oct 2023

Ceahlăul Piatra Neamţ şi CSC Şelimbăr au remizat, scor 0-0, în primul meci al etapei X din Liga 2.

VIDEO | Ceahlăul - Şelimbăr 0-0, în direct pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• Ceahlăul: Krell - Albino, Jalbă, Vişinar, Oltean - Akwasi, Moraru - Petre, Neicuţescu, Llullaku - Cortelezzi
  • Şelimbăr: Roşca - Alexe, Natea, Crişan, Mitrea - Călin, Moussinga - Schieb, Năstăsie, Hernando - Rotund

Minutul 90+6: Fluier final! Se termină 0-0.

Minutul 70: Tudor îl calcă în careu pe Petre. Cortelezzi trage însă în bară de la punctul cu var, după ce a trimis slab cu latul!

Minutul 62: Moussinga reia după un corner, dar Jalbă respinge providenţial.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 33: Fărăgău centrează în careu, Neicuţescu trimite cu capul din câţiva metri, dar portarul lui Şelimbăr scoate.

Minutul 31: Petre scoate perfect pentru Neicuţescu, care reia peste poartă din 20 de metri.

---------------------------------------

Cele două echipe au impresionat, în acest sezon, prin defensivă. Şelimbăr are doar patru goluri primite, iar Ceahlăul a încasat opt, în nouă etape.

Sibieinii se află pe locul 2 în liga secundă, cu 20 de puncte, în vreme ce formaţia din Piatra Neamţ este pe poziţia a şaptea, cu 14 puncte acumulate.