Prima reacţie a conducerii Rapidului după înfrângerea cu Botoşani Prima reacţie a conducerii Rapidului după înfrângerea cu Botoşani
Dayot Upamecano s-a accidentat şi nu va evolua în meciurile Franţei cu Israel şi Belgia Dayot Upamecano s-a accidentat şi nu va evolua în meciurile Franţei cu Israel şi Belgia
Gigi Becali a anunţat că un "tricolor" vine la FCSB din iarnă! Gigi Becali a anunţat că un "tricolor" vine la FCSB din iarnă!
Sorana Cîrstea, în continuare cea mai bine clasată jucătoare de tenis din România. Pe ce loc se află Simona Halep Sorana Cîrstea, în continuare cea mai bine clasată jucătoare de tenis din România. Pe ce loc se află Simona Halep
Juventus, decizie finală în privinţa lui Paul Pogba Juventus, decizie finală în privinţa lui Paul Pogba
Philippe Clement a revăzut faultul făcut de Ianis Hagi şi a reacţionat Philippe Clement a revăzut faultul făcut de Ianis Hagi şi a reacţionat

VIDEO | Ce prostie a putut comite! Cîmpanu de la ”U” Cluj şi-a scuipat un adversar şi a fost eliminat

U Cluj Publicat de Daian Cutu pe 15 sep 2023

Universitatea Cluj a învins vineri, în deplasare, scor 1-0, formaţia UTA Arad, în meciul de debut al etapei a noua din Superligă.

În prima repriză cele două echipe şi-au împărţit ocaziile mari. Vătăjelu a respins de pe linia porţii la lovitura de cap a lui arădeanului Carp, în minutul 21, iar oaspeţii au avut o bară în minutul 45, la şutul lui Ovidiu Bic. În minutul 71 clujenii au deschis scorul prin Daniel Popa, care a urmărit un şut al lui Gabriel Simion, respins de portarul Iacob.

Elevii lui Sabău au rămas în zece oameni în minutul 80, la cartonaşul roşu primit de George Cîmpanu, pentru că a scuipat un adversar, însă gazdele nu au putut egala şi ”U” a reuşit o victorie istorică la Arad.