"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

VIDEO | Bogdan Andone s-a enervat la culme şi a fost eliminat în finalul meciului cu Oţelul!

FC Botoșani Publicat de Daian Cutu pe 15 iul 2024

Oţelul Galaţi a învins în deplasare, scor 3-2, formaţia FC Botoşani, într-un meci din prima etapă a noului sezon al Superligii. FC Botoşani a condus cu 2-1.

Oaspeţii au deschis scorul la Botoşani, în minutul 6, prin Alexandru Pop, care a primit de la Maciel. Gazdele au egalat în minutul 33, când a înscris Friday Adams şi la pauză scorul a fost 1-1.

După reluare, Dorinel Munteanu a primit un cartonaş galben, iar botoşănenii au reuşit să preia conducerea în minutul 56, la şutul lui Mailat. Imediat după repunerea balonului de la centru, gazdele au trecut pe lângă majorarea scorului. Chică-Roşă a pasat în careu pentru Mailat, iar acesta a trimis pe lângă poartă. Replica gălăţenilor a venit repede, aceştia preluând conducerea în numai trei minute.

Mai întâi Oţelul a egalat în minutul 65. Centrare Cisotti, din corner, şi Zivulic a înscris cu o lovitură de cap. Aceeaşi fază s-a repetat, la indigo, în minutul 68, iar Zivulic a marcat pentru 3-2.

Bogdan Andone a fost eliminat pe final de meci, după o ieşire nervoasă la adresa centralului debutant Cristian Moldoveanu. Totul a pornit de la o lovitură liberă neacordată celor de la Botoşani.