VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Nations League VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Nations League
Fluier final în meciul dintre Elveţia U21 şi Finlanda U21! Cum se poate califica România U21 la EURO 2025 Fluier final în meciul dintre Elveţia U21 şi Finlanda U21! Cum se poate califica România U21 la EURO 2025
VIDEO | Finală WNBA interzisă cardiacilor! Sabrina Ionescu nu a putut evita înfrângerea istorică VIDEO | Finală WNBA interzisă cardiacilor! Sabrina Ionescu nu a putut evita înfrângerea istorică
VIDEO | Peste 100 de suporteri i-au aşteptat pe "tricolori" la hotel VIDEO | Peste 100 de suporteri i-au aşteptat pe "tricolori" la hotel
VIDEO | Meciul dintre Ucraina şi Georgia a fost întrerupt VIDEO | Meciul dintre Ucraina şi Georgia a fost întrerupt
EXCLUSIV | Jucătorul care nu ar fi fost convocat dacă Mihai Lixandru nu se accidenta EXCLUSIV | Jucătorul care nu ar fi fost convocat dacă Mihai Lixandru nu se accidenta

VIDEO ǀ Bayer Leverkusen pierde la Koln şi îşi distruge şansele la un loc de Champions League

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 6 mai 2023

FC Koln a învins vineri, în deplasare, formaţia Bayer Leverkusen, scor 2-1, în etapa a 31-a din Bundesliga.

Koln a deschis scorul pe BayArena prin Davie Selke, în minutul 14. Amine Adli a egalat pentru gazde, în mintul 28, dar acelaşi Selke a înscris golul victoriei oaspeţilor, în minutul 36.

FC Koln ocupă locul 10 în clasament, cu 38 de puncte, iar Bayer Leverkusen a rămas pe locul al şaselea, ultimul care duce în cupele europene, cu 48 de puncte.

Într-un alt meci, la Mainz, s-au impus tot oaspeţii, Schalke 04, scor 3-2. Schalke a deschis scorul prin Marius Bulter, în minutul 26, acesta stabilind şi scorul pauzei. Leandro Barreiro a egalat pentru Mainz, în minutul 53. Şapte minute mai târziu, schalke a trecut din nou în avantaj după golul lui Tom Krauss. A urmat o noua egalare venită din partea gazdelor, care au înscris prin Aaron Martin (min. 70). Schalke a dat însă lovitura pe final, în minutul 90, când Bulter a reuşit dubla şi echipa alb-albastră, aflată la a doua victorie consecutivă, încearcă să scape din zona retrogradării. Acum este pe locul 14, cu 30 de puncte.

FSV Mainz ocupă poziţia a opta, cu 45 de puncte.