"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

VIDEO | AS Roma - Torino 3-2. ”Hattrick” semnat de Dybala

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 26 feb 2024

AS Roma a învins luni, pe teren propriu, scor 3-2, gruparea Torino, în etapa a 26-a din Serie A.

Roma a început meciul cu o bară a lui Kristensen, în minutul 10, şi l-a continuat cu golul din penalti al lui Dybala, din minutul 42. Torinezii au egalat însă imediat, în minutul 44, prin Zapata. În partea secundă Dybala a făcut 2-1 cu un şut de la 25 de metri, în minutul 57, iar în minutul 69 argentinianul a reuşit „tripla”, înscriind din pasa lui Lukaku.

Romanii au trăit la maxim ultimele minute, după ce Huijsen a trimis în propria poartă şi Torino s-a apropiat la un singur gol.

Meciul s-a încheiat însă cu echipei lui De Rossi, AS Roma, cu 3-2, iar gruparea capitolină e pe locul 6, cu 44 de puncte, în timp ce Torino ocupă poziţia a 10-a, cu 36 de puncte.