Pep Guardiola a fost întrebat despre viitorul său la Manchester City şi a dat un răspuns clar Pep Guardiola a fost întrebat despre viitorul său la Manchester City şi a dat un răspuns clar
FOTO | Tricolorii au ajuns în Kaunas, pentru meciul cu Lituania. „Tricolorul” nu a făcut deplasarea FOTO | Tricolorii au ajuns în Kaunas, pentru meciul cu Lituania. „Tricolorul” nu a făcut deplasarea
Spectacolul din Nations League se vede la Prima Sport! Belgia - Franţa, Germania - Olanda şi Italia - Israel sunt cele mai tari dueluri ale serii. Programul complet Spectacolul din Nations League se vede la Prima Sport! Belgia - Franţa, Germania - Olanda şi Italia - Israel sunt cele mai tari dueluri ale serii. Programul complet
Kenyana Ruth Chepngetich a doborât recordul mondial la maraton Kenyana Ruth Chepngetich a doborât recordul mondial la maraton
Burkina Faso este prima echipă care se califică pentru ediţia 2025 a Cupei Africii pe Naţiuni Burkina Faso este prima echipă care se califică pentru ediţia 2025 a Cupei Africii pe Naţiuni
Situaţia incredibilă în care se află Jannik Sinner: „Încerc să nu mă gândesc" Situaţia incredibilă în care se află Jannik Sinner: „Încerc să nu mă gândesc"

VIDEO ǀ AS Roma - Juventus 1-0. Trupa lui Mourinho e la un punct de podiumul din Serie A

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 5 mar 2023

AS Roma a învins pe teren propriu, formaţia Juventus Torino, scor 1-0, într-un meci al etapei a 25-a din Serie A.

Gianluca Mancini a marcat unicul gol al meciului de la Roma. Era minutul 53 când AS Roma a preluat conducerea pe tabela de marcaj, iar Juventus nu a mai găsit soluţii ca să egaleze.

Intrat în teren în minutul 89, în locul lui Cuadrado, Moise Kean a fost eliminat un minute mai târziu, primind roşu direct.

AS Roma este pe locul 4, cu 47 de puncte, iar Juventus Torino se află pe poziţia a 7-a, cu 35 de puncte.