Cristina Lovin şi Simona Stancu vor arbitra finala Ligii Campionilor la handbal feminin Cristina Lovin şi Simona Stancu vor arbitra finala Ligii Campionilor la handbal feminin
Pepijn Lijnders, secundul lui Klopp, a fost numit antrenor al clubului austriac Red Bull Salzburg Pepijn Lijnders, secundul lui Klopp, a fost numit antrenor al clubului austriac Red Bull Salzburg
Următoarea lovitură dată de Gică Hagi? Ionuţ Cojocaru este pe lista a două echipe din Anglia Următoarea lovitură dată de Gică Hagi? Ionuţ Cojocaru este pe lista a două echipe din Anglia
Noul antrenor al Rapidului îl costă enorm pe Dan Şucu. Suma pe care Neil Lennon o va împărţi cu staff-ul adus din străinătate Noul antrenor al Rapidului îl costă enorm pe Dan Şucu. Suma pe care Neil Lennon o va împărţi cu staff-ul adus din străinătate
Clauza din contractul lui Zeljko Kopic Clauza din contractul lui Zeljko Kopic
Lovitură pe piaţa de mercato! Adrian Mazilu, dorit de un club din România ce atacă titlul în sezonul viitor Lovitură pe piaţa de mercato! Adrian Mazilu, dorit de un club din România ce atacă titlul în sezonul viitor

VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 25 apr 2024

AS Roma a învins joi seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Udinese, într-un meci din etapa a 32-a a Serie A, joc întrerupt la 14 aprilie.

Fabio Cannavaro a debutat pe banca lui Udinese în continuarea meciului întrerupt în ziua de duminică 14 aprilie, partidă contând pentru etapa a32-a din Serie A.

Atunci, meciul s-a întrerupt în minutul 72, după ce Evan Ndicka, jucătorul Romei, s-a prăbuşit pe teren. Arbitrul Pairetto şi conducătorii celor două echipe au decis ca partida să nu mai continue şi să fie reluată la o dată care urma să fie stabilită.

Reluarea partidei a fost jucată joi, la Udine. Meciul a început din minutul 72, de la scorul de 1-1. În 14 aprilie, echipa friulană a deschis scorul prin Pereyra, în minutul 23, iar Lukaku a egalat în minutul 64.

În cele aproape patruzeci de minute jucate, romanii au înscris golul victoriei în minutul 90+5, prin Cristante. AS Roma s-a impus cu 2-1 şi este pe locul 5, cu 58 de puncte, iar Udinese este pe 17, cu 28 de puncte.