Neluţu Sabău, mesaj războinic după revenirea spectaculoasă cu Slobozia: ”Trebuie să alerge, pentru că talent au. Trebuie să alergi!”

Campioana CSO Voluntari, debut cu înfrângere pe teren propriu în Divizia A la volei feminin Campioana CSO Voluntari, debut cu înfrângere pe teren propriu în Divizia A la volei feminin
Dan Şucu îi strică planurile lui Neluţu Varga! Jucătorul dorit cu insistenţă de CFR Cluj, la un pas să semneze cu Rapid Dan Şucu îi strică planurile lui Neluţu Varga! Jucătorul dorit cu insistenţă de CFR Cluj, la un pas să semneze cu Rapid
Ultimă oră! Andrei Raţiu, direct la un grand din La Liga! Anunţul făcut în Spania: ”Un transfer imediat!”

VIDEO | Arsenal - Southampton 3-1. ”Tunarii” au avut o tresărire de orgoliu după ce au fost conduşi VIDEO | Arsenal - Southampton 3-1. ”Tunarii” au avut o tresărire de orgoliu după ce au fost conduşi
VIDEO | Manchester City - Fulham 3-2. Succes cu mari emoţii pentru Pep Guardiola VIDEO | Manchester City - Fulham 3-2. Succes cu mari emoţii pentru Pep Guardiola

VIDEO ǀ Andrea Mandorlini, iritat când a fost întrebat de demiterea sa: ”Cine spune că rezultatele au fost proaste? Tu?”

CFR Cluj Publicat pe 17 dec 2023

Andrea Mandorlini este în continuare încrezător că nu va fi demis de la CFR Cluj, deşi fosta campioană a României a ajuns la al 5-lea meci fără victorie în Superligă şi la a 7-a partidă fără succes incluzând două remize în Cupa României.

Tehnicianul italian se consideră un antrenor inteligent şi contestă că rezultatele la CFR Cluj ar fi slabe, negăsind un motiv întemeiat să fie demis din funcţie.

Andrea Mandorlini, iritat în momentul în care a fost întrebat de demitere

”Este greu de explicat, e greu de vorbit după acest meci. Am avut şansa de a face 2-0. Am suferit puţin, am condus cu 1-0, dar am făcut două greşeli şi am pierdut. Trebuie să ne îmbunătăţim compartimentul ofensiv pentru că golurile noastre sunt marcate de mijlocaşii centrali.

Am făcut multe greşeli în atac când puteam face 2-0. Consider că sunt un antrenor inteligent. De ce să fiu demis? Cine spune că rezultatele au fost proaste? Tu? Acum suntem foarte dezamăgiţi de acest rezultat, dar contează foarte mult următorul meci cu U Cluj”, a declarat Andrea Mandorlini după meci.

Sepsi OSK a învins duminică seara, scor 2-1, CFR Cluj, în etapa a 20-a din Superligă. Clujenii sunt la al şaptelea meci consecutiv fără victorie în campionat.

Într-o primă repriză pe care a controlat-o, CFR a marcat prima, prin Tachtsidis, în minutul 32, cu un şut din afara careului. După numai cinci minute, Bîrligea a avut un gol anulat, iar gazdele au reuşit egalarea în minutul 70, prin Kallaku, jucător introdus pe teren la pauză. Tot un jucător nou intrat a dat lovitura pentru Sepsi, Damaşcan marcând golul victoriei pentru gazde în minutul 85. Sepsi s-a impus cu 2-1, a reuşit prima victorie din istorie pe teren propriu în faţa clujenilor şi a treia victorie consecutivă în campionat.

În clasament CFR Cluj este pe locul secund, cu 33 de puncte, la 8 puncte în spatele liderei FCSB. Sepsi OSK se află pe locul 5, cu 29 de puncte.

• SEPSI OSK: Niczuly - Kecskes, Ninaj (Fl. Ştefan 62’), D. Ciobotariu - Oteliţă, I. Gheorghe (Kallaku 46’), N. Păun, R. Varga (Damaşcan 62’) – M. Ştefănescu, Safranko (Rondon 62’), C. Matei (M. Bălaşa 90’). ANTRENOR: Bernd Storck
  • CFR CLUJ: R. Sava - Kresic, M. Ilie, Morgan (R. Filip 90) – E. Krasniqi, Tachtsidis, Cvek, Camora, Avonou (Deac 69’) – Otele (Fica 68’), Bîrligea (Juricic 82’). ANTRENOR: Andrea Mandorlini
  • Cartonaşe galbene: Kecskes 24’, I. Gheorghe 29’, Damaşcan 86’ / Fica 83’
  • Arbitri: Marcel Bîrsan – Mircea Grigoriu, Florian Vişan – Claudiu Marcu
  • Arbitri VAR: Iulian Dima – Alexandru Filip
  • Observator: Florin Hîncu

Sursa foto: Sport Pictures