"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

VIDEO | AC Milan - Salernitana 3-3. Gazdele au cedat complet iniţiativa pe final

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 25 mai 2024

AC Milan a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 3-3, cu formaţia Salernitana, în ultima etapă din Serie A. Milanezii au condus cu 3-1.

Rafael Leao a înscris în minutul 22 primul gol al partidei, iar după numai cinci minute Olivier Giroud a făcut 2-0. Gazdele au mai avut un gol anulat, în minutul 37, pentru ca Salernitana să revină în cărţi după golul lui Simy, din minutul 64. Acelaşi Simy a fost aproape de egalare, în minutul 66, însă milanezii au replicat prin golul lui Davide Calabria, din minutul 77.

A fost ultimul meci al lui Giroud pentru AC Milan, atacantul francez fiind aplaudat de întreaga arenă atunci când a fos înlocuit, în minutul 85. Salernitana a insistat în ultimele minute şi a reuşit imposibilul: Salomon Junior Sambia a înscris în minutul 87, iar după alte două minute Simy a egalat situaţia de pe tabela de marcaj. Meciul s-a terminat la egalitate, scor 3-3, iar pentru Salernitana a evoluat, din minutul 82, şi tânărul mijlocaş român Andres Emil Sfait.

În clasament AC Milan a încheiat sezonul pe locul secund, cu 75 de puncte, în timp ce Salernitana este retrogradată, de pe ultimul loc, cu numai 17 puncte.