”Tricolorii” au efectuat primul antrenament înaintea meciurilor cu Cipru şi Lituania ”Tricolorii” au efectuat primul antrenament înaintea meciurilor cu Cipru şi Lituania
Gigi Becali, nervos după victoria cu Gloria Buzău! "Nu avem profesionalism! Nu trebuie să fiu băiat bun" Gigi Becali, nervos după victoria cu Gloria Buzău! "Nu avem profesionalism! Nu trebuie să fiu băiat bun"
Victorie de consolare pentru Răzvan Lucescu în campionatul Greciei Victorie de consolare pentru Răzvan Lucescu în campionatul Greciei
VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 3-2. Campioana a reacţionat perfect după ce a fost condusă VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 3-2. Campioana a reacţionat perfect după ce a fost condusă
Eintracht Frankfurt – Bayern 3-3. Bavarezii s-au văzut egalaţi în minutul 90+4 Eintracht Frankfurt – Bayern 3-3. Bavarezii s-au văzut egalaţi în minutul 90+4
VIDEO | ”Jucătorii au personalitate”. Victorie mare obţinuă de Liviu Ciobotariu VIDEO | ”Jucătorii au personalitate”. Victorie mare obţinuă de Liviu Ciobotariu

Victorie la Cremona pentru Parma, cu gol al lui Dennis Man

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 1 oct 2023

Parma a învins în deplasare, scor 2-1, gruparea Cremonese, în etapa a 8-a din Serie B. Dennis Man a marcat golul victoriei, iar Parma este pe primul loc al clasamentului.

A fost un meci cu goluri multe la Cremona: trei acordate şi alte două anulate. Cu Dennis Man titular, Parma a început cu un gol în minutul 4 – prin Sohm, gol pe care VAR nu l-a validat. A urmat golul anulat lui Cremonese, în minutul 27, pentru un ofsaid.

Scorul a fost deschis în repriza secundă, de oaspeţi, prin Hernani, în minutul 54. Cremonese a egalat în minutul 64, când a marcat Castagnetti, iar replica Parmei a venit prin golul lui Dennis Man, din minutul 66, când românul a fost bine servit de Sohm.

Dennis Man a jucat titular la Parma şi a fost înlocuit în minutul 72. Valentin Mihăilă a fost trimis în joc din minutul 78 şi a încasat un cartonaş galben.