Timo Werner va rămâne la Tottenham în sezonul următor Timo Werner va rămâne la Tottenham în sezonul următor
Zinedine Zidane va da startul cursei de 24 de ore de la Le Mans Zinedine Zidane va da startul cursei de 24 de ore de la Le Mans
Arina Sabalenka a reuşit o performanţă! Jucătoarea belarusă s-a calificat în 68 de minute în turul doi la Roland Garros Arina Sabalenka a reuşit o performanţă! Jucătoarea belarusă s-a calificat în 68 de minute în turul doi la Roland Garros
Corvinul Hunedoara a transferat patru jucători nigerieni Corvinul Hunedoara a transferat patru jucători nigerieni
Sorana Cîrstea, eliminată de Anna Blinkova în primul tur la Roland Garros

Florin Tănase aruncă bomba când a fost întrebat despre revenirea la FCSB: ”O să merg pe la Ferguson”

Veste proastă pentru Jurgen Klopp! Trent Alexander-Arnold va fi indisponibil mai multe săptămâni

Liverpool Publicat pe 9 ian 2024

Trent Alexander-Arnold va fi indisponibil mai multe săptămâni, după ce s-a accidentat la genunchi la meciul câştigat de Liverpool, scor 2-0, cu Arsenal, în Cupa Angliei.

Indisponibil deja la începutul sezonului din cauza unei accidentări la coapsă, vicecăpitanul formaţiei Liverpool a lipsit 4 meciuri (25 de zile) în septembrie.

El urmează să fie supus unor teste amânunţite pentru a se stabili cu exactitate perioada absenţei sale.

Duel stelar în Cupa Angliei! Liverpool o elimină pe Arsenal în turul III

Liverpool a învins în deplasare, scor 2-0, gruparea londoneză Arsenal, într-un meci din turul al treilea al Cupei Angliei.

Meciul de pe Emirates Stadium a fost decis în ultima sa parte. „Cormoranii” au deschis scorul în minutul 80, când Jakub Kiwior, de la Arsenal, a marcat în propria poartă.

Rezultatul final a fost stabilit în minutul 90+5, la golul lui Luis Diaz, venit pe un contraatac, din pasa decisivă a lui Diogo Jota.

FC Liverpool s-a impus cu 2-0 şi s-a calificat în turul următor al Cupei Angliei.