VIDEO | Real Madrid - Alaves 3-2. ”Galacticii” au condus la 3 goluri, dar au tremurat serios pe final VIDEO | Real Madrid - Alaves 3-2. ”Galacticii” au condus la 3 goluri, dar au tremurat serios pe final
VIDEO | Atalanta - Como 2-3. Surpriză în Serie A! VIDEO | Atalanta - Como 2-3. Surpriză în Serie A!
E gata! Comisia tehnică pentru arbitri a luat decizia finală, după ce Jude Bellingham l-a insultat pe arbitru la meciul cu Espaynol E gata! Comisia tehnică pentru arbitri a luat decizia finală, după ce Jude Bellingham l-a insultat pe arbitru la meciul cu Espaynol
Încă un coechipier de top pentru Florinel Coman! Starul trecut pe la Sevilla şi PSG a semnat cu Al-Gharafa Încă un coechipier de top pentru Florinel Coman! Starul trecut pe la Sevilla şi PSG a semnat cu Al-Gharafa
Jucătorul de 80 de milioane de euro, OUT în urma unei accidentări! Inter a făcut anunţul Jucătorul de 80 de milioane de euro, OUT în urma unei accidentări! Inter a făcut anunţul
EXCLUSIV | S-a aflat cine este principalul vinovat pentru scandalul biletelor vândute suporterilor Rapidului la masa presei: „A fost o eroare” EXCLUSIV | S-a aflat cine este principalul vinovat pentru scandalul biletelor vândute suporterilor Rapidului la masa presei: „A fost o eroare”

Veste bună pentru naţională! Dennis Man a revenit cu gol la Parma

Stranieri Publicat de Tudor Moisa pe 17 sep 2023

După ce a fost accidentat în ultima perioada, Dennis Man a revenit la Parma. Internaţionalul român a deschis scorul în meciul cu Catanzaro, câştigat autoritat de echipa sa, scor 5-0.

Parma nu a avut probleme la Catanzaro, unde a condus cu 3-0 la pauză. Dennis Man, care a început ca titular, a deschis scorul în minutul 18, după o combinaţie cu Bonny. Oaspeţii au primit apoi un penalti şi Benedyczak a transformat pentru 2-0 în minutul 25.  Man a mai avut o ocazie mare în minutul 31, dar golul a căzut în minutul 40, când a înscris Benedyczak.

Imediat după pauză Parma a înscris pentru 4-0, prin Partipilo (min. 47), iar Colak a stabilit rezultatul final în minutul 84.

Parma a ajuns la patru victorii în cinci etape şi ocupă primul loc în Serie B, cu 13 puncte. Catanzaro este pe 5, cu 10 puncte

Man a ieşit la pauză, iar Mihăilă a fost rezervă neutilizată.

Man a mai reuşit un gol în sezonul acesta, în victoria cu Bari, scor 3-0, în Cupa Italiei.

În actuala campanie de calificare, atacantul a evoluat în partidele cu Andorra, Belarus şi în turul cu Kosovo, reuşind să deschidă scorul în deplasarea din Andorra.