Conducerea CFR-ului a intervenit după ce Luis Munteanu l-a sfidat pe Dan Petrescu! Ce se întâmplă cu atacantul | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Celta Vigo - Real Madrid 1-2. Mbappe şi Vinicius au fost din nou decisivi VIDEO | Celta Vigo - Real Madrid 1-2. Mbappe şi Vinicius au fost din nou decisivi
Camora nu s-a abţinut după egalul contra Petrolului: ”Puţin fotbal!”

Rivalitatea Djokovic - Nadal s-a încheiat. Sârbul l-a învins pe spaniol în ultima lor confruntare Rivalitatea Djokovic - Nadal s-a încheiat. Sârbul l-a învins pe spaniol în ultima lor confruntare
VIDEO | Juventus - Lazio 1-0. Un autogol o duce pe ”Bătrâna Doamnă” pe primul loc VIDEO | Juventus - Lazio 1-0. Un autogol o duce pe ”Bătrâna Doamnă” pe primul loc
A vrut Dan Petrescu să îl pedepsească pe Louis Munteanu? „Alt motiv nu există!” | VIDEO EXCLUSIV A vrut Dan Petrescu să îl pedepsească pe Louis Munteanu? „Alt motiv nu există!” | VIDEO EXCLUSIV

Verdict clar cu privire la faza care putea răsturna soarta partidei Sepsi - UTA: „Îi dă o mare palmă în cap” | VIDEO EXCLUSIV

Superliga Publicat ieri, 20:45

Sepsi OSK a învins pe teren propriu, scor 1-0, gruparea UTA Arad, în etapa a 13-a din Superligă.

În meciul de la Sf. Gheorghe, gazdele au deschis scorul în minutul 44, când Cosmin Matei a şutat din unghi, de la marginea careului mic, şi l-a învins pe Robert Popa. Arădenii au încercat timid poarta lui Gyenge, Fabry şutând în minutul 51, însă elevii lui Mircea Rednic nu au putut înscrie şi covăsnenii au bifat a doua victorie consecutivă în Superligă.

Pentru UTA este prima înfrângere după patru etape. În clasament Sepsi este pe 7, cu 17 puncte, iar UTA ocupă poziţia a 9-a, cu 15 puncte.

În minutul 18 al partidei, la scorul de 0-0, a avut loc o fază extrem de controversată din punct de vedere al arbitrajului. Valentin Costache, jucătorul UTA-ei, este lovit cu palma în faţă de Branislav Ninaj, fundaşul lui Sepsi, iar Horaţiu Feşnic nu a dictat lovitură de la 11 metri. Nici cei din camera VAR nu a intervenit, iar jocul a continuat.

Imediat după fluierul final, MM Stoica, aflat în studio-ul Fotbal Show, a dat un verdict clar cu privire la faza care putea răsturna soarta partidei de la Sfântu Gheorghe. Oficialul FCSB-ului consideră că trebuia dictat penalty fără niciun dubiu.

„E penalty. Îi dă mare palmă în cap. Dacă ăsta nu e fault, pentru ce mai există VAR? Nici nu m-am gândit că nu intervine VAR-ul. Nu îl atinge, îi dă o mare palmă! Arbitrul e plasat bine, nu are cum să nu vadă de acolo. Vede perfect, are vizibilitate perfectă. E intensitate clară.” , a declarat MM Stoica, la Prima Sport.