VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

Uşi închise pentru granzii din SuperLigă. Anunţul despre transferul atacantului dorit de FCSB şi Rapid

FC Argeș Publicat pe 4 ian 2023

Alexandru Işfan e singurul jucător important pe care FC Argeş îl pierde în această perioadă de mercato. Daniel Stanciu, managerul piteştenilor, a anunţat că echipa sa nu se gândeşte la vânzarea lui Arnold Garita, vârful intrat pe radarul mai multor echipe importante din SuperLigă.

Atacant foarte puternic, dar şi cu o viteză ieşită din comun pentru fizicul său, Garita s-a transformat într-un coşmar pentru apărările adverse, iar calităţile sale l-au dus, la un moment dat, şi în vizorul celor de la FCSB. Apoi s-a vorbit despre interesul intens al Rapidului pentru transfer, însă planurile clubului din Trivale sunt cu totul şi cu totul altele. FC Argeş vrea să-l păstreze pe Garita cel puţin până în vară, atunci când va merge pe două direcţii, fie îl va vinde în străinătate, fie îi va propune prelungirea contractului:

"Garita nu pleacă de la noi! Nu se pune problema. Oferta Rapidului nu există! El face parte din planurile noastre până în vară şi chiar sezonul viitor. Când va pleca, o va face afară!

Nu luăm în calcul nicio ofertă şi niciun transfer! Din contră, ne gândim să continuăm cât mai mult timp", a spus Daniel Stanciu, pentru ProSport.