"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

Ultimă oră! Mutare la Barcelona! Portughezul a semnat cu echipa catalană

Barcelona Publicat pe 16 aug 2023

FC Barcelona a anunţat, miercuri, că fostul internaţional portughez Deco a semnat un contract conform căruia va ocupa funcţia de director sportiv o perioadă de trei ani.

Portughezul va avea sarcina de a stabili filozofia sportivă a FC Barcelona şi de a configura echipa împreună cu antrenorul şi staful tehnic şi va fi şeful secţiei de fotbal.

Deco a jucat la echipa catalană în perioada 2004-2008.

Getafe - FC Barcelona 0-0! Catalanii puteau da lovitura în ultimele minute

Barcelona a remizat, duminică seară, în deplasare, scor 0-0, cu Getafe, în prima etapă a campionatului Spaniei.

Barcelona a dominat tot meciul, dar elevii lui Xavi nu au găsit drumul spre gol.

Totuşi, catalanii puteau primi un penalty în ultimele minute pentru un fault la Araujo în careu, dar arbitrul nu a acordat lovitura de la 11 metri, după ce a consultat VAR-ul. Motivul a fost o atingere cu mâna a lui Gavi înainte de faza în care a fost faultat fundaşul uruguayan.

Meciul a fost unul foarte dur, cu nu mai puţin de 10 cartonaşe galbene şi două roşii.

De la ambele echipe a fost eliminat câte un jucător: Mata de la Getafe, în minutul 57, şi Raphinha de la Barcelona, în minutul 42.