Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute
CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League
CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League
VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo
Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO
Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent

”U” Cluj şi-a asigurat serviciile unui fost jucător de la FCSB

U Cluj Publicat de Daian Cutu pe 1 aug 2023

Gabriel Simion (25 de ani) va continua la Universitatea Cluj şi în acest sezon. El a ajuns la ardeleni în 2022, după despărţirea de FCSB

Mijlocaşul a fost un jucător important în stagiunea trecută, fiind utilizat în 32 de partide oficiale.

”Cele două părţi au semnat astăzi un nou contract, iar jucătorul în vârstă de 25 de ani va juca continua să evolueaze în alb şi negru.

În stagiunea trecută, Gabriel Simion a bifat 25 de meciuri în Superliga şi şapte partide în Cupa României pentru U”
, este comunicatul ardelenilor.

Cei de la ”U” i-au adus în această vară pe: Bogdan Mitrea, Doru Popadiuc, Ovidiu Perianu, Radoslav Dimitrov, Andreias Calcan, Bogdan Vătăjelu, Daniel Popa şi Mihai Bordeianu (n.r. plecat deja la Poli Iaşi).