"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

Surpriză uriaşă! Echipa care a pierdut toate meciurile în cupele europene a obţinut o calificare istorică

Champions League Publicat pe 16 iul 2024

UE Santa Coloma, formaţie ce a câştigat titlul în sezonul trecut în Andorra, a reuşit o calificare istorică în cel de-al doilea tur preliminar din UEFA Champions League.

Andorrezi au eliminat-o în urma loviturilor de departajare pe Balkani (Kosovo), după ce în tur a fost 2-1 pentru kosovari, iar în retur 1-2 pentru Santa Coloma.

Santa Coloma a marcat golul care a trimis meciul în prelungiri în minutul 90+2 prin Mohedano, iar în prima repriză suplimentară, de Jesus a majorat diferenţa.

Blakani a puncat în cele din urmă prin Hamidi, iar partida s-a decis la loviturile de departajare. Santa Coloma s-a impus cu 6-5 în urma penalty-urilor şi a reuşit calificarea în turul 2 preliminar din Champions League.

Până la calificarea istorică de astăzi, trupa din Andorra disputase 17 meciuri în preliminariile cupelor europene şi le pierduse pe toate!