Volei feminin  | CSO Voluntari s-a calificat fără emoţii în grupele Ligii Campionilor

Volei feminin | CSO Voluntari s-a calificat fără emoţii în grupele Ligii Campionilor
Baschet masculin | CSM Oradea, FC Argeş şi CSM Constanţa au debutat în grupele FIBA Eurocup
Anunţ în direct! Semnează cu Dinamo: ”Ne batem pentru campionat!” | VIDEO EXCLUSIV

CSM Târgovişte – TJ Ostrava, scor 3-1, în primul tur din Challenge Cup, la volei CSM Târgovişte – TJ Ostrava, scor 3-1, în primul tur din Challenge Cup, la volei
Peli Karhut – CSM Constanţa, scor 85-95, în primul meci din grupa F a EuroCup Peli Karhut – CSM Constanţa, scor 85-95, în primul meci din grupa F a EuroCup
Mutare de 5 stele la Dinamo! Nicolescu a dezvăluit cheia transferului excelent. „Ştiam exact ce i s-a întâmplat acolo!” | EXCLUSIV Mutare de 5 stele la Dinamo! Nicolescu a dezvăluit cheia transferului excelent. „Ştiam exact ce i s-a întâmplat acolo!” | EXCLUSIV

Surpriză mare în preliminariile Ligii Campionilor. Slovan Bratislava s-a încurcat de o formaţie din Luxemburg

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 12 iul 2023

Slovan Bratislava a încheiat la egalitate miercuri seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia luxemburgheză Swift, în prima manşă a turului întâi preliminar din Liga Campionilor.

Luxemburghezii de la Swift au reuşit să provoace una din surprizele primei manşe a primului tur preliminar din Liga Campionilor, încheind la egalitate cu Slovan Bratislava chiar acasă la echipa slovacă, pe Narodny Futbalovy Stadion. Oaspeţii au şi deschis scorul, din penalti, în minutul 22, când căpitanul Dominik Stolz a transformat cu siguranţă lovitura de pedeapsă acordată de arbitrul ucrainean Viktor Kopiievskyi.

Gazdele au reuşit să egaleze după numai trei minute, prin Vladimir Weiss, însă au avut un jucător eliminat în minutul 45+6, pe Juraj Kucka.

Repriza secundă nu a mai adus nimic pe tabela de marcaj şi soarta calificării se va decide miecuri, 19 iulie, în returul programat în Ducat, pe Stade de Luxembourg.