VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

"Să le fie frică lui Pintilii şi Charalambous”. Gigi Becali schimbă foaia după remiza din Gruia!

FCSB Publicat pe luni, 12:38

CFR Cluj a remizat dumincă seara pe teren propriu, scor 2-2, cu FCSB, într-un meci din etapa a noua a Superligii, în care a condus cu 2-0.

Ardelenii au condus cu 2-0 după dubla lui Louis Munteanu (’36, ’49), însă campioana României a revenit prin reuşitele lui Băluţă (’59) şi Dawa (‘88).

În urma acestui duel, CFR Cluj a urcat pe locul 5 în clasament, cu 14 puncte, în timp ce FCSB ocupă doar poziţia a 12-a, cu 9 puncte acumulate în 8 meciuri disputate.

A doua zi după partida din Gruia, Gigi Becali susţinut clasica sa conferinţă de presă de la palatul din Pipera.

Latifundiarul le-a transmis a avut mesaj lui Mihai Pintilii şi Elias Charalambous prin care le-a transmis că vrea să vadă în teren o echipă combinativă.

"Să le fie frică lui Pintilii şi Charalambous, eu vreau echipă de pase! Le măresc antrenamentul cu 15 minute. Vreau pase, să jucăm cum am jucat anul trecut, dintr-o atingere!

Eu ştiu că trebuie repetiţie, repetiţie, repetiţie, obişnuinţă! Să le fie firesc să paseze mingea", a declarat Becali.