VIDEO | Csikszereda - CSC Dumbrăviţa 1-0. Ciucanii s-au impus la limită, într-un meci în care au jucat sub aşteptări VIDEO | Csikszereda - CSC Dumbrăviţa 1-0. Ciucanii s-au impus la limită, într-un meci în care au jucat sub aşteptări
Ianis Hagi face spectacol la ”noua echipă”! Dublă şi pasă decisivă Ianis Hagi face spectacol la ”noua echipă”! Dublă şi pasă decisivă
Veste excelentă pentru Mircea Rednic! Anunţul făcut de UTA, prin Alexandru Meszar Veste excelentă pentru Mircea Rednic! Anunţul făcut de UTA, prin Alexandru Meszar
Robert Elek a demisionat Robert Elek a demisionat
Toni Kroos, furios după ce UEFA a recunoscut greşeala din meciul Spania - Germania. „Le-a luat trei luni să-şi dea seama” Toni Kroos, furios după ce UEFA a recunoscut greşeala din meciul Spania - Germania. „Le-a luat trei luni să-şi dea seama”
Virgil Ghiţă, statistici de atacant! A marcat iar pentru KS Cracovia Virgil Ghiţă, statistici de atacant! A marcat iar pentru KS Cracovia

România - Polonia 5-2. ”Tricolorii” acced fără emoţii în fazele eliminatorii ale europeanului de minifotbal

Echipa nationala Publicat de Daian Cutu pe 3 iun 2024

Echipa naţională de minifotbal a României a învins duminică, la Sarajevo, scor 5-2, naţionala Poloniei, în cadrul grupei D a Campionatului European de minifotbal 2024.

Karol Bienas a deschis scorul pentru Polonia, în minutul 8. România a egalat în minutul 20, prin Dragoş Niţu. Polonezii au revenit în avantaj în minutul 24, cu golul lui Patryk Gondek, dar Marius Balogh a egalat din penalti, în minutul 25, şi prima repriză s-a încheiat la egalitate, 2-2. În partea a doua Andrei Şumălan (min. 31), Alexandru Nechita (min. 48) şi Marius Balogh (min. 58) au înscris golurile care au adus victoria naţionalei noastre, cu 5-2.

În grupa D, România conduce cu 6 puncte, tot atâtea câte are şi Ungaria, dar cu golaveraj mai bun. Polonia şi Turcia sunt pe locurile 3 şi 4, fără niciun punct.