”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Revenire de senzaţie la FCSB pentru meciul retur cu Maccabi Tel Aviv

FCSB Publicat pe 29 iul 2024

FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul susţinut pe stadionul Steaua, în compania echipei Maccabi Tel Aviv, în prima manşă a turului doi preliminar al Ligii Campionilor.

Pentru FCSB a marcat Alhassan (76), iar pentru Maccabi a înscris Biton (71).

Adrian Şut s-a accidentat şi a trebuit schimbat cu Malcom Edjouma, în minutul 65, după ce s-a ciocnit de Joris van Overeem.

Din cauza problemelor pe care omul de bază al campioanei en-titre le-a avut la gleznă, a ratat partida din campionat pierdută pe teren propriu cu Oţelul şi era incert pentru returul cu Maccabi.

Totuşi, Adrian Şut a primit verdict pozitiv din partea medicilor şi va fi disponibil pentru meciul ce va avea loc miercui seară la Budapesta, conform golazo.ro.

• 2,7 milioane de euro este cota de piaţă a lui Adrian Şut, potrivit Transfermarkt.
  • 5 meciuri a jucat Adrian Şut pentru FCSB în acest sezon, în toate competiţiile.