Editorial Vlad Măcicăşan | Ce caută Ianis Hagi la echipa naţională? Editorial Vlad Măcicăşan | Ce caută Ianis Hagi la echipa naţională?
VIDEO | Hermannstadt - CFR Cluj, astăzi, de la ora 18:30, în direct la Prima Sport 1! Meci interesant la Sibiu VIDEO | Hermannstadt - CFR Cluj, astăzi, de la ora 18:30, în direct la Prima Sport 1! Meci interesant la Sibiu
VIDEO | CSM Focşani - FCU Craiova, astăzi, de la ora 12, în direct la Prima Sport 1! Oltenii vor să ajungă din nou în Liga 1

VIDEO | FCSB - Petrolul, ASTĂZI, de la 21:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Meci complicat pentru „roş-albaştrii” VIDEO | FCSB - Petrolul, ASTĂZI, de la 21:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Meci complicat pentru „roş-albaştrii”
Simone Tempestini a lansat o surpriză pentru Raliul Braşovului Simone Tempestini a lansat o surpriză pentru Raliul Braşovului
Nice a umilit-o pe Saint-Etienne în Ligue 1. A fost 6-0 la pauză! Nice a umilit-o pe Saint-Etienne în Ligue 1. A fost 6-0 la pauză!

Reacţia presei din Ucraina după a doua victorie a lui Mircea Lucescu pe banca naţionalei! Ce au scos în evidenţă

Echipa nationala Publicat pe 10 sep 2024

Mircea Lucescu a revenit pe banca naţionalei cu două victorii: 3-0 în Kosovo şi 3-1 împotriva Lituaniei.

După victoria de luni seara din Ghencea, „tricolorii” ocupă locul 1 în grupa de Nations League cu maximum de puncte.

Presa din Ucraina a reacţionat după cel de-al doilea meci al lui Mircea Lucescu de la revenirea pe banca echipei naţionale şi au evidenţiat faptul că elevii pregătiţi de „Il Luce” s-au impus cu greu în partida cu Lituania.

”România - Lituania 3-1. O victorie grea pentru Lucescu”, au titrat ucrainenii de la sport.ua, care au precizat: ”Naţionala României, condusă de Mircea Lucescu, a obţinut o victorie dificilă în faţa echipei Lituaniei.

Golurile decisive au fost marcate de echipa gazdă în minutul 87 (penalty) şi 90+2 minute”.

Mircea Lucescu a activat ca antrenor principal în Ucraina, la Şahtior Doneţk (2004-2015) şi la Dinamo Kiev (2020-2023).