Dorinel Munteanu a ieşit la atac după cu partida contra Craiovei: ”Le-am spus clar că nu am fost prieten cu ei!” | VIDEO

Un nou transfer spectaculos la FCSB pentru titlu şi Europa League? MM Stoica a pus ochii pe starul rivalei: ”E ca un maratonist care ştie fotbal. Nu înţelegi ce joacă. Pe noi ne-a omorât!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav
VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune” VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune”
VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă
Emil Săndoi ştie de ce a fost răpus de Dan Petrescu: ”Trebuia să facem asta!”

RB Leipzig face recital cu Koln şi ţine aproape de podium în Bundesliga

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 28 oct 2023

RB Leipzig a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 6-0, formaţia FC Koln, într-un meci din etapa a 9-a a Bundesligii. Leipzig este pe locul 4 în clasament.

Leipzig a avut o primă repriză perfectă pe Red Bull Arena şi a condus cu 4-0 la pauză, după ce în minutul 39 era doar 1-0. Oaspeţii au avut un jucător eliminat în minutul 80, pentru două cartonaşe galben, pe Mathias Olesen, iar gazdele au mai înscris de două ori reuşind al doilea scor fluviu al etapei după cel al lui Bayern.

În clasament, RB Leipzig este pe locul 4, cu 20 de puncte, la trei puncte de liderul Bayern. FC Koln are 4 puncte şi ocupă penultimul loc din Bundesliga, al 17-lea.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 9-a din Bundesliga:

Bayern Munchen – Darmstadt 8-0 (Kane 51, 69, 88, L. Sane 56, 64, Musiala 60, 76, T. Muller 71);

Borussia Monchengladbach – Heidenheim 2-1 (Plea 4, Fohrenbach 51 autogol / Dinkci 38);

Werder Bremen – FC Union Berlin 2-0 (Knoche 38 autogol, Ducksch 75);

Augsburg – Wolfsburg 3-2 (Tietz 17, Bornauw 79 autogol, Engels 81 / Wind 35, Majer 45);

VfB Stuttgart – Hoffenheim 2-3 (Fuhrich 61, Undav 74 / Promel 5, Weghorst 21, Skov 66);

RB Leipzig – FC Koln 6-0 (T. Werner 15, Openda 40, 45+3, Raum 43, Sesko 88, Baumgartner 90+1).