Dublă Ferrari la GP-ul Statelor Unite. Max Verstappen a profitat de penalizarea lui Lando Norris Dublă Ferrari la GP-ul Statelor Unite. Max Verstappen a profitat de penalizarea lui Lando Norris
VIDEO | FC Barcelona - FC Sevilla 5-1. Un nou recital catalan în La Liga VIDEO | FC Barcelona - FC Sevilla 5-1. Un nou recital catalan în La Liga
Basarab Panduru, nemilos cu Dinamo după derby: ”Tot meciul nu reuşeşti să dai un şut pe poartă!” | EXCLUSIV

VIDEO | AS Roma - Inter Milano 0-1. Lautaro Martinez a devenit cel mai bun marcator non-italian din istoria ”nerazzurilor” VIDEO | AS Roma - Inter Milano 0-1. Lautaro Martinez a devenit cel mai bun marcator non-italian din istoria ”nerazzurilor”
Antrenorul lui Dinamo a făcut plecăciune în faţa FCSB-ului: ”A jucat atâtea meciuri în Europa, au acumulat experienţă!” | VIDEO

A marcat ca Zlatan cu Dinamo şi i-a transmis un mesaj lui Mircea Lucescu: ”Avem goluri şi pentru Rangers, pentru toţi!” | VIDEO

Răzvan Marin, aproape impecabil! Nota primită de internaţionalul român după ultima evoluţie din Serie A

Stranieri Publicat ieri, 22:41

Echipa italiană Cagliari a învins duminică, pe teren propriu, scor 3-2, gruparea Torino, în etapa a opta din Serie A.

Răzvan Marin a rămas pe banca rezervelor lui Cagliari în prima repriză, iar colegii săi au avut un gol anulat, în minutul 23, când reuşita lui Yerry Mina a fost invalidată din cauza unui fault în atac. Totuşi Cagliari a deschis scorul în minutul 38 prin Nicolas Viola. Bucuria gazdelor nu a fost de durată, torinezii egalând după numai trei minute, cu golul lui Sanabria. La pauză, pe teren a intrat şi Răzvan Marin, dar golul a venit din partea oaspeţilor. Torino a înscris prin Linetty, în minutul 55, şi a preluat conducerea. Gazdele au egalat în minutul 75, când Răzvan Marin a executat un corner, Luperto a prelungit şi Palomino a înscris cu capul. În minutul 78 Coco a trimis în propria poartă, Cagliari s-a impus cu 3-2 şi a reuşit a doua victorie stagională.

Nota primită de internaţionalul român după ultima evoluţie din Serie A

Răzvan Marin a primit 6,8 din partea Sofascore pentru evoluţia lui. Cifrele mijlocaşului arată în felul următor: a avut 21 de atingeri, a reuşit 13 din cele 14 încercate (procentaj 93%).

Marin a oferit o pasă cheie, o centrare din cele trei încercate şi a reuşit două driblinguri.

Echipa lui Răzvan Marin este pe locul 15, cu 9 puncte, în timp ce Torino e pe 9, cu 11 puncte.