"A fost la "U" Cluj, mai nimic. A fost la under 20, 5-1, 7-1 luaseră bătaie". Bogdan Lobonţ, "măcelărit" de un fost atacant al Rapidului | VIDEO EXCLUSIV "A fost la "U" Cluj, mai nimic. A fost la under 20, 5-1, 7-1 luaseră bătaie". Bogdan Lobonţ, "măcelărit" de un fost atacant al Rapidului | VIDEO EXCLUSIV
"Eu nu mai antrenez niciodată, dacă voi avea şansa, la Rapid". Ce l-a determinat pe Marius Şumudică să facă o asemenea promisiune | VIDEO EXCLUSIV "Eu nu mai antrenez niciodată, dacă voi avea şansa, la Rapid". Ce l-a determinat pe Marius Şumudică să facă o asemenea promisiune | VIDEO EXCLUSIV
Jaqueline Cristian a urcat cinci locuri în clasamentul WTA Jaqueline Cristian a urcat cinci locuri în clasamentul WTA
"O să îi facem absolut toate poftele. Nu îl rugăm decât un singur lucru". Neluţu Varga, mesaj ferm pentru Dan Petrescu | VIDEO EXCLUSIV "O să îi facem absolut toate poftele. Nu îl rugăm decât un singur lucru". Neluţu Varga, mesaj ferm pentru Dan Petrescu | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Universitatea Craiova - FCSB, ASTĂZI, de la 21:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Oltenii întâlnesc campioana României VIDEO | Universitatea Craiova - FCSB, ASTĂZI, de la 21:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Oltenii întâlnesc campioana României
VIDEO | UTA Arad - FCU Craiova, astăzi, de la 18:00, în direct la Prima Sport 1! Meci crucial pentru olteni VIDEO | UTA Arad - FCU Craiova, astăzi, de la 18:00, în direct la Prima Sport 1! Meci crucial pentru olteni

Răzvan Lucescu pierde duelul cu Olympiakos şi cade pe 3 în Grecia

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 21 apr 2024

PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a pierdut duminică seara, în deplasare, scor 1-2, meciul din etapa a 6-a a play-off-ului, cu Olympiacos Pireu.

În minutul 27 Olympiacos a primit un penalti, iar portarul lui PAOK a apărat şutul lui Daniel Podence, numai că balonul a ajuns la Quini şi acesta a deschis scorul pentru gazde. Daniel Podence a oferit pasa pentru golul de 2-0, marcat în minutul 61 de Martins, iar Răzvan Lucescu a încercat să mute, făcând mai multe schimbări. PAOK a înscris abia pe final, în minutul 90+2, prin Marcos Antonio, jucător intrat în minutul 79.

Olympiacos s-a impus cu 2-1 şi e pe locul 4 în play-off-ul campionatului grec, cu 66 de puncte. Pe primele trei locuri se află AEK Atena (72 de puncte), Panathinaikos Atena (71 de puncte) şi PAOK Salonic, cu 67 de puncte.