VIDEO | Universitatea Craiova - Sepsi 3-2. Oltenii termină sezonul pe podium VIDEO | Universitatea Craiova - Sepsi 3-2. Oltenii termină sezonul pe podium
VIDEO | CFR Cluj - Farul 5-1! Ardelenii s-au distrat cu echipa lui Hagi VIDEO | CFR Cluj - Farul 5-1! Ardelenii s-au distrat cu echipa lui Hagi
Ultimă oră! MM Stoica a făcut anunţul. După opt ani la FCSB, jucătorul pleacă şi rămâne în Superligă: ”Noi nu am puteam să îi oferim asta” Ultimă oră! MM Stoica a făcut anunţul. După opt ani la FCSB, jucătorul pleacă şi rămâne în Superligă: ”Noi nu am puteam să îi oferim asta”
Steaua trece de Dinamo şi e campioană la polo pentru a opta oară la rând Steaua trece de Dinamo şi e campioană la polo pentru a opta oară la rând
Florin Talpan intervine şi vrea să îi dea interzis din nou FCSB-ului în Ghencea: ”Nu au ce căuta acolo. Ei sunt de rea credinţă!” | VIDEO EXCLUSIV

Liverpool joacă duminică ultimul meci cu Jurgen Klopp pe bancă. Mesajul antrenorului la despărţire: “Îmi va fi groaznic de dor de voi Liverpool joacă duminică ultimul meci cu Jurgen Klopp pe bancă. Mesajul antrenorului la despărţire: “Îmi va fi groaznic de dor de voi

AC Milan şi Genoa au oferit o remiză plină de goluri în Serie A

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 5 mai 2024

AC Milan a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 3-3, cu gruparea Genoa, în etapa a 35-a din Serie A.

Genoa a deschis scorul la Milano, în minutul 5, prin Mateo Retegui, iar gazdele au egalat abia în finalul primei reprize, prin Alessandro Florenzi, în minutul 45. Caleb Ekuban i-a adus din nou în avantaj pe oaspeţi, în minutul 49, şi milanezii au avut din nou de aşteptat golul egalizator, care a căzut în minutul 72, autor fiind Matteo Gabbia.

După numai trei minute gazdele au trecut pentru prima oară în avantaj. Pulisic a centrat şi Giroud a înscris din careu. 3-2 pentru Milan, care a avut în Sportiello un înger păzitor trei minute mai târziu, când portarul rossonerilor a intervenit la Ekuban. Totuşi, egalarea a venit în minutul 87. Thorsby a centrat din careu, Tomori şi Malick Thiaw s-au duelat cu Retegui şi Thiaw a marcat în propria poartă.

S-a încheiat 3-3 şi AC Milan are 71 de puncte, cu care ocupă poziţia secundă în clasament, în timp ce Genoa este pe 12, cu 43 de puncte.