Se schimbă sistemul la FCSB | EXCLUSIV Se schimbă sistemul la FCSB | EXCLUSIV
VIDEO | CSM Focşani - FCU Craiova 1-1! Oltenii au scăpat victoria printre degete
Dorinel Munteanu a pus tunurile pe un fost internaţional! "Iese în evidenţă prin ţinuta lui, că prin rezultate, ca antrenor, nu are cum" Dorinel Munteanu a pus tunurile pe un fost internaţional! "Iese în evidenţă prin ţinuta lui, că prin rezultate, ca antrenor, nu are cum"
Costin Lazăr a explicat de ce a plecat de la Câmpulung Costin Lazăr a explicat de ce a plecat de la Câmpulung
Un oficial din Superligă este de partea lui Dorinel Munteanu! "Merită felicitat" Un oficial din Superligă este de partea lui Dorinel Munteanu! "Merită felicitat"
Ngezana nu va juca cu Petrolul Ngezana nu va juca cu Petrolul

Pisa a pierdut, pe teren propriu, cu Reggina, scor 0-1, în etapa a cincea din Serie B

Fotbal Internațional Publicat de Ovidiu Neacşu pe 11 sep 2022

Cu toţi cei trei jucători români titulari, echipa italiană Pisa a pierdut sâmbătă meciul de pe teren propriu cu Reggina, scor 0-1, în etapa a cincea din Serie B

Reggina s-a impus prin golul lui Canotto, din minutul 28. Adrian Rus, Marius Marin şi Olimpiu Moruţan au început ca titulari meciul cu Reggina. Rus a ieşit de pe teren la pauză, iar Moruţan a fost înlocuit în minutul 88. La oaspeţi, jucătorul român Eduard Duţu a fost rezervă neutilizată.

Rezultatele înregistrate în celelalte jocuri ale zilei de sâmbătă, în Serie B:

Benevento – Cagliari 0-2; Cittadella – Frosinone 1-0; Como – Südtirol 0-2; Cosenza – Bari 0-1; Parma – Ternana 2-3; Modena – Bresci 1-3; Perugia – Ascoli 1-0.