Juventus, decizie finală în privinţa lui Paul Pogba Juventus, decizie finală în privinţa lui Paul Pogba
Philippe Clement a revăzut faultul făcut de Ianis Hagi şi a reacţionat Philippe Clement a revăzut faultul făcut de Ianis Hagi şi a reacţionat
VIDEO | New York Liberty s-a calificat în finala WNBA! Sabrina Ionescu, cea mai bună marcatoare VIDEO | New York Liberty s-a calificat în finala WNBA! Sabrina Ionescu, cea mai bună marcatoare
Florin Talpan se pregăteşte de proces! Declaraţia dată de Gigi Becali după victoria obţinută de FCSB Florin Talpan se pregăteşte de proces! Declaraţia dată de Gigi Becali după victoria obţinută de FCSB
VIDEO | Moment istoric în NBA! LeBron James şi Bronny James, pentru prima dată împreună pe teren VIDEO | Moment istoric în NBA! LeBron James şi Bronny James, pentru prima dată împreună pe teren
VIDEO | Fiorentina - AC Milan 2-1. Nebunie de meci! S-au ratat 3 penalty-uri! VIDEO | Fiorentina - AC Milan 2-1. Nebunie de meci! S-au ratat 3 penalty-uri!

Nottingham Forest - Burnley 1-1. Primul punct pentru oaspeţi în actuala stagiune

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 19 sep 2023

Nottingham Forest a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu Burnley, în etapa a cincea din Premier League.

Pe stadionul The City Ground, la Nottingham, oaspeţii au deschis scorul în finalul primei reprize, minutul 41, prin Zeki Amdouni. Gazdele au egalat în minutul 61, când Callum Hudson-Odoi a înscris din pasa lui Taiwo Awoniyi. Burnley a rămas în zece jucători din minutul 90+4, după eliminarea lui Lyle Foster, dar Nottingham nu a putut profita de avantajul avut în ultimele şase minute şi s-a încheiat 1-1, rezultat care aduce oaspeţilor primul punct stagional.

Nottingam este pe locul 8, cu 7 puncte, iar Burnley ocupă penultima poziţie, a 19-a, cu un singur punct.