Conducerea CFR-ului a intervenit după ce Louis Munteanu l-a sfidat pe Dan Petrescu! Ce se întâmplă cu atacantul | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Celta Vigo - Real Madrid 1-2. Mbappe şi Vinicius au fost din nou decisivi VIDEO | Celta Vigo - Real Madrid 1-2. Mbappe şi Vinicius au fost din nou decisivi
Camora nu s-a abţinut după egalul contra Petrolului: ”Puţin fotbal!”

Rivalitatea Djokovic - Nadal s-a încheiat. Sârbul l-a învins pe spaniol în ultima lor confruntare Rivalitatea Djokovic - Nadal s-a încheiat. Sârbul l-a învins pe spaniol în ultima lor confruntare
VIDEO | Juventus - Lazio 1-0. Un autogol o duce pe ”Bătrâna Doamnă” pe primul loc VIDEO | Juventus - Lazio 1-0. Un autogol o duce pe ”Bătrâna Doamnă” pe primul loc
A vrut Dan Petrescu să îl pedepsească pe Louis Munteanu? „Alt motiv nu există!” | VIDEO EXCLUSIV A vrut Dan Petrescu să îl pedepsească pe Louis Munteanu? „Alt motiv nu există!” | VIDEO EXCLUSIV

Notele primite de Man şi Mihăilă după ce Parma a atins pragul de 6 meciuri fără victorie: ”Nu a stat bine din punct de vedere fizic!”

Stranieri Publicat ieri, 20:50

Parma a terminat la egalitate în deplasare, scor 1-1, cu formaţia Como, în etapa a opta din Serie A.

Parma a început meciul fără cei doi români în formula de start, Dennis Man şi Valentin Mihăilă rămânând pe bancă. Elevii lui Fabio Pecchia au deschis scorul, în minutul 20, când Hernani a fost cu pasa decisivă şi Bonny a marcat.

Până la pauză, în minutul 42, Bernabe (Parma) a trimis în bara transversală, iar gazdele au reuşit să egaleze în minutul 45, prin Nico Paz. Antrenorul Parmei i-a introdus pe teren în minutul 56 pe ambii atacanţi români, Man şi Mihăilă, iar cei doi şi-au făcut simţită prezenţa repede. În minutul 61 Man l-a servit pe Mihăilă şi acesta a şutat în bară, de la marginea careului. Oaspeţii au mai avut o ocazie prin Charpentier, în minutul 86 şi partida s-a încheiat 1-1.

După meci, jurnaliştii de la Parma Live le-au acordat note jucătorilor români.

Mihăilă, notat cu 6.5: ”A intrat bine, cu dorinţa de a face lucruri şi de a încerca poarta. A lovit bara, iar din lovitură liberă a şutat pe lângă”

Dennis Man, notat cu 5.5: ”Probabil că nu a stat bine din punct de vedere fizic, altfel Pecchia l-ar fi trimis titular. Când a intrat, nu a adus nimic echipei, în afara de câteva întoarceri şi faze inexacte”

Într-un alt meci al etapei a opta, Genoa şi Bologna au încheiat la egalitate, pe terenul primei echipe, scor 2-2. Oaspeţii au marcat prin Riccardo Orsolini (min. 37) şi Odgaard (min. 56), conducând cu 2-0. Gazdele şi-au revenit în partea a doua a reprizei secunde, când au egalat prin dubla lui Andrea Pinamonti (minutele 73 şi 85).