VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

Neluţu Varga, după remiza cu FCSB: „Nu mai ştiau de ei. Băieţii noştri i-au bulversat”

CFR Cluj Publicat pe luni, 11:24

CFR Cluj a remizat pe teren propriu, scor 2-2, cu FCSB, într-un meci din etapa a noua a Superligii, în care a condus cu 2-0.

Ardelenii au condus cu 2-0 după dubla lui Louis Munteanu (’36, ’49), însă campioana României a revenit prin reuşitele lui Băluţă (’59) şi Dawa (‘88).

Neluţu Varga a analizat partida din Gruia şi consideră că echipa sa ar fi putut să câştige de o manieră extrem de clară duelul cu FCSB. Patronul ardelenilor a fost deranjat de faptul că echipa sa a făcut pasul înapoi în a doua repriză.

„Una peste alta sunt mulţumit de joc. Am arătat multă calitate mai ales în prima repriză. Sunt puţin supărat că ne-am retras prea mult în partea a doua. Nu am înţeles de ce am băgat atâţia fundaşi.

„Nu înţeleg de ce am făcut un joc atât de defensiv. Eu cred că trebuia să mergem peste ei să le dăm 3-4.

Aşa am simţit. Că putem să le dăm măcar 4 goluri FCSB-ului şi să-i batem la scor aseară. E singurul lucru care m-a dezamăgit aseară. Faptul că am fost în partea a doua a jocului foarte defensiv şi nu înţeleg de ce.

Ne-a mers foarte bine pe atac. Nu mai ştiau de ei. Băieţii noştri i-au bulversat şi trebuia să mergem aşa pentru că puteam bate la scor pe FCSB.

Sunt însă foarte mulţumit de joc. E una din partidele bune. Iată că Dan Petrescu are la dispoziţie jucători cu care să facă performanţă” , a declarat Neluţu Varga la Fanatik.