”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

"Ne aşteptam la un meci greu”. Andrei Prepeliţă, mulţumit de remiza cu Botoşani

FC Argeș Publicat de Daian Cutu pe 1 sep 2022

FC Botoşani a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa FC Argeş, într-un meci din etapa a opta a Superligii.

Andrei Prepeliţă a comentat partida şi a explicat că elevii săi puteau marca în prima repriză. El a vorbit şi despre oboseala acumulată cu drumul până la Botoşani.

"Ne aşteptam la un meci greu, terenul a fost un pic moale, dar cred că ambele echipe au făcut risipă de energie, s-au luptat. Ei au avut iniţiativa, ştiam asta, ştiam că încearcă să pună presiune, dar am aşteptat mai mult de la contraatacurile noastre.

În prima repriză, dacă interpretam altfel atacurile, cred că puteam marca. Nu ştiu, nu am apucat să văd faza, dar arbitrul a analizat 4 minute. Deci, după 4 minute, nu poţi să iei decât decizia corectă.

Se întâmplă să te lovească mingea, dar depinde în ce poziţie e mâna, distanţa faţă de jucătorul care şutează, sunt mai mulţi factori.

La unii s-a văzut o anumită oboseală. Am venit cu două zile înainte, dar am făcut 10 ore. Acum facem la fel spre casă.

Mâine avem antrenament cu cei care nu au jucat. Încercăm să ne refacem pentru meciul cu Hermannstadt"