Breaking News! Un nou om de bază de la FCSB este OUT! Titularul lui Becali s-a rupt şi lista accidentaţilor se măreşte: ”A făcut RMN şi are asta!” | VIDEO EXCLUSIV

Marius Şumudică a spus tot! Şucu l-a băgat în şedinţă după ruşinea cu Botoşani! Ce s-a stabilit: ”Nu e vorba de bani!”

Antoine Dupont, căpitanul echipei de rugby a Franţei, pregătit să primească oaspeţi în casa copilăriei sale. Rezervările de pot face pe platforma Airbnb

Motivul pentru care Rapid nu se regăseşte sub comanda lui Marius Şumudică: ”Mi se pare că unii fac ce vor!” | VIDEO EXCLUSIV
Pilotul francez Frederic Baudry a murit după un accident la Raliul Marocului Pilotul francez Frederic Baudry a murit după un accident la Raliul Marocului
Decizie cu privire la viitorul lui Marius Măldărăşanu la Hermannstadt Decizie cu privire la viitorul lui Marius Măldărăşanu la Hermannstadt

Rapid Publicat ieri, 23:14

FC Botoşani a învins duminică, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea bucureşteană Rapid, într-un meci din etapa a 12-a a Superligii.

Rapid a avut prima mare ocazie a partidei de la Botoşani, în minutul 25, când Friday Adams a respins din faţa porţii goale şutul lui Petrila. Portarul debutant al gazdelor, grecul Anestis a scos şutul lui Jambor, iar în minutul 45+1 Hromada a trimis în bara transversală. După pauză, gazdele au fost mai periculoase şi Chică-Roşă a şutat pe lângă poartă în minutul 49, pentru ca în minutul 52 acelaşi jucător să deschidă scorul, din şase metri, la şutul deviat al lui Francisco Junior.

Rapid a ratat în minutul 88 la şutul lui Săpunaru, dar gazdele au reuşit să îşi mărească avantajul un minut mai târziu. Doi dintre jucătorii bucureşteni s-au ciocnit involuntar la centrul terenului, moldovenii au recuperat şi Aldair Ferreira a înscris cu un şut din careu, stabilind scorul final, 2-0 pentru FC Botoşani.

Moldovenii au părăsit ultimul loc al clasamentului, fiind acum pe 15, cu 11 puncte. Rapid e pe locul 12, cu 13 puncte.

Rapid pare că nu se regăseşte sub comanda lui Marius Şumudică. În direct la Prima Sport, Constantin Zotta a încercat să explice evoluţiile Rapidului.