”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Mitică Dragomir, verdict clar despre posibilitatea unui blat la meciul cu Slovacia: „Bag mâna în foc”

EURO 2024 Publicat pe 27 iun 2024

Reprezentativa României a reuşit o performanţă istorică, miercuri, la Campionatul European din Germania, reuşind calificarea în optimile de finală ale competiţiei. Tricolorii au remizat în ultima etapă a grupelor cu Slovacia, scor 1-1, iar Ucraina a terminat la egalitate cu Belgia, scor 0-0.

• În optimile de finală vom întâlni Olanda! Partida se va juca marţi.

Înaintea acestui duel decisiv, tot mai multe voci vehiculau posibilitatea unui blat între cele două echipe naţionale, deoarece în cazul unui rezultat de egalitate, ambele formaţii mergeau mai departe.

Mitică Dragomir a vorbit pe baza acestui subiect şi este singur că nu a existat nicio înţelegere între cele două combatante.

„Eu nu pot decât să-l felicit pe Edi şi staff-ul tehnic. Chiar şi medicii, au folosit vitaminizarea care trebuie. N-a fost blat aseară. Dacă nici eu nu mă pricep, chiar dacă regele blaturilor este Copos, nu eu.

Dar mă pricep şi eu din câte am auzit. Când a scos-o Niţă p-aia cu piciorul. Păi se termina meciul acolo. Nu mai puteai să reintri în joc. Plecam acasă, astăzi eram în avion. Nu mi s-a părut nimic.

În ultimele 15 minute s-au retras şi ei, dar şi noi. După faza când a apărat Niţă. Păi de atunci s-au retras şi ei. Eu bag mâna în foc că a fost un meci corect. Eu mă pricep la meciurile astea”, a declarat Dumitru Dragomir la Fanatik