Naomi Osaka şi Patrick Mouratoglou şi-au oficializat colaborarea Naomi Osaka şi Patrick Mouratoglou şi-au oficializat colaborarea
Wojciech Szczesny este în negocieri cu Barcelona Wojciech Szczesny este în negocieri cu Barcelona
Kylian Mbappe are o leziune musculară şi ratează derbiul cu Atlético Madrid Kylian Mbappe are o leziune musculară şi ratează derbiul cu Atlético Madrid
”Vrem să facem un meci mare”. Absenţă de marcă la FCSB pentru meciul cu letonii de la RFS ”Vrem să facem un meci mare”. Absenţă de marcă la FCSB pentru meciul cu letonii de la RFS
Mihai Popescu, sancţionat după eliminarea din meciul cu Petrolul Mihai Popescu, sancţionat după eliminarea din meciul cu Petrolul
Soţii Resiga ajung la două victorii în Swift Cup. Titlul se decide la Vâlcea Soţii Resiga ajung la două victorii în Swift Cup. Titlul se decide la Vâlcea

Mircea Rednic, foarte supărat după prestaţia slabă a celor de la UTA cu Dinamo. ”N-am prea văzut implicare”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 13 mai 2024

Dinamo s-a salvat de la retrogradarea directă, după ce a trecut de UTA Arad, 2-0. ”Câinii” vor juca cu Csikszereda pentru rămânerea în Superliga.

Pe stadionul Arcul de Triumf, Dinamo a înscris în minutul 14, când Amzăr a centrat excelent şi Abdallah, jucătorul căruia i s-a redus suspendarea, a marcat al cincilea gol stagional pentru Dinamo.

După numai patru minute Patriche a reluat din careu în plasă, după un corner executat de Amzăr. Din minutul 10 arădenii au rămas în zece, după eliminarea lui Ezekiel, iar pe final de meci a fost eliminat şi dinamovistul Patriche, dar Dinamo a marcat şi va merge la baraj.

Antrenorul celor de la UTA, Mirea Rednic, a declarat că este foarte dezamăgit de cum s-au prezentat elevii săi.

”În prima parte am avut multe pase greşite şi n-am prea văzut implicare. A fost şi ezitarea portarului şi Dinamo a punctat. Cred că ne-au surprins de agresivitatea celor de la Dinamo. N-au avut atitudine şi i-am atenţionat la şedinţă când am făcut analiza.

Au pus presiune pe noi, dar golurile au venit strict pe greşelile noastre. N-am contat deloc în prima parte, n-am avut nicio ocazie! Performanţele pe care le-am avut ca antrenor şi jucător nu mi le poate schimba nimeni. Unii jucători au jucat cu postul.

Le-am spus jucătorilor că trebuie să dea totul pentru UTA şi să demonstrezi până la capăt. Nimeni nu se aştepta ca noi să câştigăm în play-out, dar le-am spus clar că mă interesează atitudinea din ultimul meci”,