Mihai Popescu, sancţionat după eliminarea din meciul cu Petrolul Mihai Popescu, sancţionat după eliminarea din meciul cu Petrolul
Soţii Resiga ajung la două victorii în Swift Cup. Titlul se decide la Vâlcea Soţii Resiga ajung la două victorii în Swift Cup. Titlul se decide la Vâlcea
Încă un club din Liga 2 are probleme mari. ”Este o situaţie foarte grea” Încă un club din Liga 2 are probleme mari. ”Este o situaţie foarte grea”
RFS, măcinată de accidentări înaintea meciului cu FCSB RFS, măcinată de accidentări înaintea meciului cu FCSB
Victoria cu Slobozia vine la pachet cu o primă mărită pentru rapidişti Victoria cu Slobozia vine la pachet cu o primă mărită pentru rapidişti
Comisia de Disciplină a sancţionat două cluburi după ultima etapă din Superliga Comisia de Disciplină a sancţionat două cluburi după ultima etapă din Superliga

Minunea din Feroe! Klaksvik mai face o victimă şi se apropie de grupele Champions League!

Champions League Publicat de Tudor Moisa pe 8 aug 2023

Klaksvik este fără dar şi poate revelaţia preliminariilor în competiţiile europene.

În primul tur preliminar Champions League, echipa din Insulele Feroe a produs un adevărat şoc. Aceştia au trecut de Ferencvaros după ce au câştigat returul din Ungaria cu scorul de 3-0. În tur, scorul a fost 0-0.

Peste noapte, Klaksvik a devenit cunoscută în Europa, dar nimeni nu se aştepta la ce a urmat.

Majoritatea credeau că dubla manşa cu Ferencvaros a fost un simplu accident, dar aceştia au mai produs o victimă: Hacken, campioana Suediei. După 0-0 în tur, în retur scorul a fost 2-2 după 90 de minute şi 3-3 după 120. La loviturile de departajaere Klaksvik a câştigat cu 4-3.

În turul trei preliminar, feroezii au dat peste Molde.

Norvegienii au deschis scorul în minutul 49 şi părea că lucrurile revin la normal, dar Klaksvik a reuşit o nouă surpriză şi a câştigat cu 2-1, golul victoriei venind în minutul 86. Arni Frederiksberg a înscris ambele goluri. De altfel, Frederiksberg a marcat 6 din cele 8 goluri ale feroezilor în actuala campanie!