Costel Gâlcă, distrus: ”Echipa este zero barat!”
Gigi Becali, sfătuit în privinţa lui Florin Tănase: „Se simte rugina pe el” Gigi Becali, sfătuit în privinţa lui Florin Tănase: „Se simte rugina pe el”
OFICIAL | „U” Cluj a bătut palma cu un atacant de naţională care marchează pe bandă rulantă OFICIAL | „U” Cluj a bătut palma cu un atacant de naţională care marchează pe bandă rulantă
Selecţionerul Australiei a demisionat după startul slab al echipei în faza a treia a preliminariilor CM

Jannik Sinner a devenit ambasador al programului de voluntariat pentru Jocurile Olimpice de iarnă din 2026

Adi Petre a dezvăluit totul despre perioada petrecută la FCSB: „A venit domnul Becali în vestiar. Ştiam dinainte” Adi Petre a dezvăluit totul despre perioada petrecută la FCSB: „A venit domnul Becali în vestiar. Ştiam dinainte”

Meci nebun între Australia şi Zambia. Jucătoarele australiene au fost conduse cu 5-2! Care a fost scorul final

JO 2024 Publicat pe 29 iul 2024

Condusă cu 5-2 chiar înainte de ora de joc, Australia a învins Zambia cu 6-5, duminică, la Nisa, la capătul unui meci nebun din Grupa B, de la Jocurile Olimpice.

Barbra Banda a deschis scorul pentru Zambia în primul minut, dar australiencele au răspuns rapid, Alanna Kennedy egalând şase minute mai târziu.

Dar Banda a mai înscris două goluri (33, 45 + 2) pentru a-şi completa hat-trick-ul, în timp ce Racheal Kundananji a reuşit de asemenea o dublă (21, 56).

Deşi Hayley Raso a marcat şi ea înainte de pauză (35), reducând din diferenţă, jucătoarele lui Tony Gustavsson erau conduse cu 5-2 puţin înainte de o oră de joc.

A fost momentul în care Australia a început să revină. Portarul Zambiei, Ngambo Musole, a marcat mai întâi un autogol (58), înainte ca Stephanie Catley să mai reducă din diferenţă (65) şi apoi să egaleze din penalty (78).

Apoi, Michelle Heyman a oferit Australiei o victorie uimitoare, 6-5, în minutul 90, pentru a finaliza una dintre cele mai impresionante reveniri din fotbalul olimpic.