"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

Meci nebun în Champions League pentru Răzvan Lucescu! Ce rezultat a obţinut PAOK Salonic

Champions League Publicat pe 25 iul 2024

Echipa greacă PAOK Salonic, antrentă de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a învins miercuri, pe teren propriu, scor 3-2, formaţia bosniacă Borac Banja Luka, în prima manşă a turului secund preliminar din Liga Campionilor.

Elevii lui Răzvan Lucescu au deschis scorul în minutul 17 prin Konstantinos Koulierakis. Bosniacii au egalat trei minute mai târziu, din penalti, prin Sebastian Herrera, însă grecii au făcut 2-1 printr-un gol al aceluiaşi Koulierakis, în minutul 39. Oaspeţii au egalat în al treilea minut de prelungire al primei reprize, prin Enver Kulasin şi la pauză a fost 2-2.

Imediat după reluare, în minutul 51, Despodov a executat un corner şi William Troost-Ekong a înscris, aducând gazdele în avantaj. PAOK s-a impus cu 3-2, iar returul se va disputa miercuri, 31 iulie, în Bosnia.