Furt de la arena Roland Garros. Hoţii au plecat cu bani şi cu bijuterii în valoare de zeci de mii de euro Furt de la arena Roland Garros. Hoţii au plecat cu bani şi cu bijuterii în valoare de zeci de mii de euro
Etiopienii Milkesa Mengesha şi Tigist Ketema au câştigat maratonul de la Berlin Etiopienii Milkesa Mengesha şi Tigist Ketema au câştigat maratonul de la Berlin
VIDEO | Gloria Buzău - Farul 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Gloria Buzău - Farul 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Elize Buceschi şi-a anunţat retragerea de la echipa naţională Elize Buceschi şi-a anunţat retragerea de la echipa naţională
Simona Halep revine în acţiune! Adversara din primul tur de la turneul de la Hong Kong Simona Halep revine în acţiune! Adversara din primul tur de la turneul de la Hong Kong
Dinamo Bucureşti, înfrângere cu VK Sabac şi ratează calificarea în grupele LEN Euro Cup, la Polo Dinamo Bucureşti, înfrângere cu VK Sabac şi ratează calificarea în grupele LEN Euro Cup, la Polo

Măsură drastică anunţată de Gigi Becali. ”Se desfiinţează!”

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 27 oct 2022

FCSB a remizat pe terenul lui Anderlecht, scor 2-2, în etapa a 5-a din Grupa B a Conference League.

Gazdele au deschis scorul prin Verschaeren, în minutul 38, stabilind scorul final al primei reprize dintr-un voleu superb. Introdus la pauză, golgheterul Andrea Compagno a egalat pentru vicecampioană din centrarea lui Risto Radunovic, în minutul 60.

Gigi Becali a răbufnit la finele partidei şi a anuţat măsuri radicale. Patronul lui FCSB vrea să renunţe la susţinerea celor de la Unirea Constanţa din Liga 2 şi să reducă grupele de la academia de juniori.

”Strategia mea este că din iarnă să se desfiinţează echipa de la Unirea Constanţa că noi suntem proştii care dăm 30-40.000 de euro pe lună. Treaba lor ce fac, eu îmi iau jucătorii de acolo. Iar din 12 grupe de la academie o să rămână 6. Să facă Hagi academie frumoasă. Cât zice regulantul? 5 grupe, 5 grupe facem! 1,5 milioane de euro pe an la academie.

Am zis: 'Băi, arătaţi-mi un jucător, unul!' Că a fost unul Niţă. Unde sunt, mă? Pentru ce dau 1,5 milioane de euro pe an la academie, că nu sunt prostul proştilor să dau 500.000 de euro la altă echipă şi 1,5 milioane de euro pe an la academie. Ce, am înnebunit să dau 2 milioane de euro pe an?”