VIDEO | Meciul dintre Ucraina şi Georgia a fost întrerupt VIDEO | Meciul dintre Ucraina şi Georgia a fost întrerupt
EXCLUSIV | Jucătorul care nu ar fi fost convocat dacă Mihai Lixandru nu se accidenta EXCLUSIV | Jucătorul care nu ar fi fost convocat dacă Mihai Lixandru nu se accidenta
EXCLUSIV | Mihai Stoica a reacţionat după ce a auzit declaraţiile lui Mircea Lucescu despre Daniel Bîrligea EXCLUSIV | Mihai Stoica a reacţionat după ce a auzit declaraţiile lui Mircea Lucescu despre Daniel Bîrligea
LIVE VIDEO | Spectacolul din Nations League se vede la Prima Sport! Bosnia - Germania şi Ungaria - Olanda se joacă acum LIVE VIDEO | Spectacolul din Nations League se vede la Prima Sport! Bosnia - Germania şi Ungaria - Olanda se joacă acum
Mihai Stoica crede că Louis Munteanu nu a fost cel mai bun jucător de pe teren în meciul câştigat de România U21 Mihai Stoica crede că Louis Munteanu nu a fost cel mai bun jucător de pe teren în meciul câştigat de România U21
Este Daniel Bîrligea prea slab pentru naţionala României? Declaraţia interesantă dată de Mircea Lucescu Este Daniel Bîrligea prea slab pentru naţionala României? Declaraţia interesantă dată de Mircea Lucescu

Marius Lăcătuş i-a dat replica lui Ahmed Bani. ”Jucător care abia a deschis ochii în fotbal”

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 16 mai 2023

Dinamo a câştigat derby-ul cu Steaua, scor 3-0, în penultima etapă a play-off-ului din Liga II. Meciul a fost întrerupt pentru 7 minute, după ce fanii oaspeţilor au aruncat cu torţe pe teren.

Giafer a marcat primul gol al meciului în minutul 78, iar Ghezzali a înscris în minutul 90+4 şi în minutul 90+9 (din penalty).

Pe fondul unor contre verbale cu Balgiu, Ahmed Bani a avut un discurs dur despre formaţia ”militară”, despre ca a punctat că nu e Steaua. Replica a venit la scurt timp, de la Marius Lăcătuş, care a explicat că Steaua merită respect.

”Ce să fac acum? Să comentez declaraţia unui jucător care abia a deschis ochii în fotbal? Mi se pare nelalocul lui ce a declarat, să-şi vadă de echipa lui.

Nu ştiu ce discuţie a avut cu un jucător de la Steaua, dar, atunci când pronunţi numele Steaua, trebuie să te gândeşti bine la rezultatele care au fost obţinut de această echipă”,
a declarat Lăcătuş, pentru cei de la Digi Sport.