Incidente la un meci din Suedia! Portarul echipei Landskrona a urcat în tribună pentru a se încăiera cu fanii Incidente la un meci din Suedia! Portarul echipei Landskrona a urcat în tribună pentru a se încăiera cu fanii
Kyros Vassaras, comunicat despre golul marcat de Petrolul în meciul cu FCSB Kyros Vassaras, comunicat despre golul marcat de Petrolul în meciul cu FCSB
Unirea Ungheni - Corvinul 1-2. Hunedorenii au întors meciul în repriza a doua Unirea Ungheni - Corvinul 1-2. Hunedorenii au întors meciul în repriza a doua
FRF, comunicat oficial despre situaţia biletelor de la meciul Cipru - România FRF, comunicat oficial despre situaţia biletelor de la meciul Cipru - România
Naomi Osaka şi Patrick Mouratoglou şi-au oficializat colaborarea Naomi Osaka şi Patrick Mouratoglou şi-au oficializat colaborarea
Wojciech Szczesny este în negocieri cu Barcelona Wojciech Szczesny este în negocieri cu Barcelona

Marcatorul CFR-ului în Turcia simte că CFR merita calificarea: "Dacă merita cineva să treacă turul, aceia eram noi!"

CFR Cluj Publicat de Tudor Moisa pe 4 aug 2023

Vasile Mogoş, titular şi unic marcator pentru CFR Cluj în returul cu Adana Demirspor a spus după meci că echipa sa merita calificarea. Pentru fundaş acesta a fost primul gol de la venirea la Cluj.

După ce toată cariera şi-a petrecut-o în Italia, internaţionalul român a venit la CFR în această vară. În vârstă de 30 de ani, Vasile Mogoş a declarat după meci că CFR ar fii meritat calificarea în următorul tur Conference.

"Dacă merita cineva să treacă turul, aceia eram noi. Suntem dezamăgiţi, frustraţi. Mai bine luam 3-0 şi mergeam acasă! Am stat vreo 10 minute să aşteptăm să executăm penaltiul. Dacă stai să asculţi toate fluierăturile greseşti. Dacă crezi că dai gol, dai gol. Ne antrenăm, am ascultat antrenorul, dacă eram eu sau altcineva, important era să dăm gol. Tot clubul ne gândim la campionat." a declarat Mogoş la finalul partidei.