"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

Manchester City a câştigat Cupa Angliei, după victoria cu 2-1 în faţa rivalei United. Trupa lui Pep Guradiola, foarte aproape de ”triplă”

Premier League Publicat pe 3 iun 2023

Manchester City a câştigat, sâmbătă, Cupa Angliei, învingând în finala de pe stadionul Wembley echipa Manchester United, scor 2-1. Ilkay Gundogan a înscris cel mai rapid gol din istoria finalelor competiţiei.

Gundogan a marcat în secunda 12 şi tot el a înscris în minutul 51. Pentru United a marcat Fernandes, în minutul 33, din penalti.

Pentru Manchester City este al şaptelea triumf în Cupa Angliei, după cele din 1904, 1934, 1956, 1969, 2011 şi 2019.

În actualul sezon, City a câştigat şi Premier League. În plus, echipa engleză este calificată în finala Ligii Campionilor, în care va întâlni, la 10 iunie, la Istanbul, formaţia Inter Milano.