Mihai Popescu, sancţionat după eliminarea din meciul cu Petrolul Mihai Popescu, sancţionat după eliminarea din meciul cu Petrolul
Soţii Resiga ajung la două victorii în Swift Cup. Titlul se decide la Vâlcea Soţii Resiga ajung la două victorii în Swift Cup. Titlul se decide la Vâlcea
Încă un club din Liga 2 are probleme mari. ”Este o situaţie foarte grea” Încă un club din Liga 2 are probleme mari. ”Este o situaţie foarte grea”
RFS, măcinată de accidentări înaintea meciului cu FCSB RFS, măcinată de accidentări înaintea meciului cu FCSB
Victoria cu Slobozia vine la pachet cu o primă mărită pentru rapidişti Victoria cu Slobozia vine la pachet cu o primă mărită pentru rapidişti
Comisia de Disciplină a sancţionat două cluburi după ultima etapă din Superliga Comisia de Disciplină a sancţionat două cluburi după ultima etapă din Superliga

Mai rămâne Ianis Hagi la Rangers? Startul de sezon naşte nişte semne de întrebare

Stranieri Publicat de Tudor Moisa pe 10 aug 2023

Glasgow Rangers, echipa la care joacă Ianis Hagi. a câştigat meciul din preliminariile Champions League, scor 2-1, împotriva elveţienilor de la Servette.

Scorul final al partidei a fost stabilit încă din prima repriză.

Hagi a intrat pe teren abia în minutul 88, asta după ce în partida din campionat cu Kilmarnock a fost rezervă neutilizată.

Semnele de întrebare încep să apară, având în vedere că în meciul din campionat, deşi Rangers era condusă cu 1-0 şi atacul nu funcţiona deloc, Beale a decis să nu îl introducă pe Hagi, iar aseară internaţionalul român abia intrase pe teren când arbitrul a fluierat finalul.

Nici măcar în amicalele de dinaintea startului de sezon nu a prea jucat Ianis.

Hagi a bifat doar 114 minute, din 360 posibile, în cele patru meciuri din pre-sezon.