Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză
LIVE VIDEO | Spectacolul din Champions League se vede la Prima Sport! Barcelona, Arsenal şi Atletico joacă acum LIVE VIDEO | Spectacolul din Champions League se vede la Prima Sport! Barcelona, Arsenal şi Atletico joacă acum
Antrenorul şi-a expus dezamăgirea după ce a fost demis de la un club din Liga 2. ”Am fost pus în situaţia de a renunţa” Antrenorul şi-a expus dezamăgirea după ce a fost demis de la un club din Liga 2. ”Am fost pus în situaţia de a renunţa”

Luis Enrique nu s-a abţinut după victoria chinuită obţinută cu Girona: ”A fost mai grea decât o naştere!”

Champions League Publicat astăzi, 12:34

PSG a învins Girona datorită unui autogol pe final. A marcat: Gazzaniga ’90 (autogol).

După meci, antrenorul lui PSG a oferit mai multe declaraţii. Victoria obţinută de francezi a fost obţinută cu greu, iar Luis Enrique ştie acest lucru.

Fostul selecţioner al Spaniei a precizat că că această victorie a fost mai ”grea decât o naştere.

”A fost mai grea decât o naştere!”

"Cred că am fost superiori, dar Girona ne-a jucat în cercuri şi ne-a ameţit. La pauză am spus că dacă nu facem pressing, vom suferi. A trebuit să obţinem victoria şi a fost foarte dificil. I-am spus lui Michel (n.r. antrenorul Gironei) că această victorie a fost mai grea decât o naştere, cu tot respectul.", a declarat Luis Enrique pentru Movistar Plus, citat de Reuters.